Sarıcakaya'ya Yeni Modern Sağlık Tesisi Sarıcakaya'ya Yeni Modern Sağlık Tesisi

8-9 Aralık 2023 tarihlerinde ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı ve Restoratif Diş Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Batu Can Yaman kongre başkanlığı yaptı. Kongrenin açılışına ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman katılırken, Rektör Prof. Dr. Kamil Çolak da ilettiği mesaj ile kongrenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek tüm katılımcılara başarılı ve verimli bir kongre diledi.
Türkiye’nin birçok diş hekimliği fakültesinin Restoratif Diş Hekimliği Ana Bilim Dalında görev yapan 200’ün üzerinde alanlarında uzman diş hekimi ve öğretim üyesinin, fakülte dekanlarının katılım sağladığı kongrede açılış konuşmasını Restoratif Diş Hekimleri Derneği başkanı Prof. Dr. Esra Can Eroğlu yaparak tüm katılımcılara teşekkür etti. Açılışta konuşan ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Batu Can Yaman ise kongre boyunca yoğun bir sözlü bildiri ve poster maratonunun olacağını kaydederek gerçekleşecek oturumlarda adezyon, yapay zeka, tele diş hekimliği, kompozit restorasyonların tamiri, tek renkli kompozitler ve yapay tükürük üzerine yapılan çalışmaların konuşulacağını sözlerine ekledi. Prof. Dr. Batu Can Yaman, kongreye sunduğu desteklerden ötürü ESOGÜ yönetimine ve kongrede emeği olan herkese teşekkürlerini iletti.
Kongrenin bilimsel açılış konuşmasını ise Restoratif Diş Hekimliğinin temel duayenlerinden Tokyo Medical and Dental University Restoratif Diş Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Junji uzaktan bağlantı ile yaptı. 78 poster ve 38 sözlü bildiri ile 7 davetli konuşmacının yer aldığı, iki gün boyunca devam eden bilimsel kongrenin kapanışında yapılan Restoratif Diş Hekimliği Derneğinin olağan genel kurulunda ESOGÜ Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Batu Can Yaman 3. defa yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Editör: Ayhan Aydıner