15 saat önce GÜNDEM

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç makamını 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla lösemiyi yenen Nilda, Yunus Emre ve Atayurt İlkokulu öğrencisi Bade Tandoğan’a emanet etti. Başkan Ataç, ayrıca Bilnet Okulu’ndan 4. Sınıf 18 öğrenciyi de makamında ağırlayarak sorularını yanıtladı.

15 saat önce GÜNDEM

Odunpazarı Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Kanlıkavak Parkı'nda düzenlediği çocuk şenliği ile kutladı. Şişme oyun alanlarının bulunduğu, sahne ve müzik gösterilerinin yapıldığı şenlik gün boyu devam ederken, etkinliğe katılım gösteren binlerce çocuk gönüllerince eğlendi.

18 saat önce GÜNDEM

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde (ESOGÜ) 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Valilik tarafından düzenlenen kutlama programında gerçekleştirilen etkinliklere yoğun ilgi gördü.

18 saat önce EKONOMİ

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Eskişehir Şube Başkanı Serkan Can Zengin, dünya genelinde 35 milyon kişinin çalışma şekli olan ve yıllık yaklaşık 120 bin 920 dolar geliri olan dijital göçebelerin aradığı şehir kriterlerine Türkiye’de en uygun kentin Eskişehir’in olduğunu ve bu konuda çalışma yapılası gerektiğini belirtti.

19 saat önce GÜNDEM

Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Filistin’in Salfeet Belediyesi, bir heyet ile Eskişehir’e geldi. Salfeet Belediye Başkanı Abdul Karim Al-Zubaidi ile Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç bir araya geldi. Al-Zubaidi, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından tekrar göreve seçilen başkan Ataç’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

19 saat önce KÜLTÜR SANAT

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılı onuruna düzenlenen konserde gönüllülerden oluşan Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir konsere imza attı.

19 saat önce GÜNDEM

Tepebaşı Belediyesi’nin 6 farklı noktada hizmet veren erken çocukluk eğitim merkezleri bünyesindeki çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

19 saat önce GÜNDEM

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, uzun yıllardır muhtarlık görevini yürüten ve 31 Mart Yerel Seçimlerinde aday olmayan Gültepe mahalle muhtarı Ali Al’a hizmetlerinden dolayı düzenlenen törende teşekkür plaketi takdim etti.

19 saat önce ASAYİŞ

İstanbul merkezli 11 ilde düzenlenen "Mahzen-28" operasyonunda, yasadışı silah imalatı ve kaçakçılığı yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 41 şüpheliden 21’i tutuklandı. Tutuklananlar arasında silah fabrikası sahibi Mustafa K.’nın da bulunduğu öğrenildi.

19 saat önce ASAYİŞ

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde meyve yüklü tırın devrilmesi sonucu sürücü yaralandı.