Tepebaşı Kaymakamı Sadettin Yücel turizmin ülkemizde çok önemli bir sektör olduğunu, ilimizde turizmin çok geliştiğini ve sektöre ait pek çok işletmenin bulunduğunu söyledi.  Bu işletmelerin her zaman nitelikli iş gücü aradığını ve bu iş gücünün de Ali Güven MTAL çatısı altında yetiştirildiğini söyleyerek mezun olacak öğrencilere hiçbir iş kaygısı taşımamaları gerektiğini ifade etti.   Meslek hayatlarında her zaman ahlaklı ve dürüst olmalarını, turistlere karşı misafirperver bir şekilde davranmalarını, işlerinde de hep gelişime ve değişime ayak uydurarak en iyi hizmeti vermeleri gerektiğini söyledi.

Belde Evleri Kadınların Hayatına Dokunuyor Belde Evleri Kadınların Hayatına Dokunuyor

Yücel, velilere çocuklarının bu okuldan mezun olarak altın bir bileziğe sahip olduklarını, onlarla gurur duymalarını ve çocuklarına karşı sevgilerini her zaman hissettirmelerini, hep onların yanında olmaları gerektiğini vurguladı. Okul Müdürü Harun Tarhan açılış konuşmasında, 90 öğrenciyi turizm sektörüne kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Gençlere dört yıllık mesleki eğitimlerinin ardından  sektörün aradığı  donanımlı ve nitelikli  iş gücünün  onlar olduğunu ifade ederek gençlerden her  zaman azim ve kararlılıkla çalışmalarını, hedeflerini hep yüksek tutmalarını istedi.  Sektörün en iyi noktalarında karşılaşma ümidiyle çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Kutlama programında öğrenciler tarafından halk oyunu dansları sergilendi.  İngilizce şarkılar, günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Bayrak ve  flama devir tesliminden sonra  flambe ve  kokteyl  şovlar yapılarak misafirlere görsel şölen yaşatıldı. Şovları gerçekleştiren öğrencilerin ilimiz genelinde yapılan MEB Gastronomi ve Yemek Festivali yarışmasında aldıkları birincilik ödülleri Tepebaşı Kaymakamı Saadettin Yücel tarafından verildi.Tüm öğrenciler Tepebaşı Kaymakamı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü’yle birlikte mezuniyet pastasını kesti,  ardından kep atma töreni gerçekleştirildi. Geleneksel mezuniyet pilavı ikram edilerek program sona erdi.

Editör: Ayhan Aydıner