Eğitim kurumunda sürekli problem yaratan, çalışanlar arasında huzursuzluğa yol açan kadın okul müdürünün Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başka bir yerde görevlendirilmesinden sonra Sami Sipahi Ortaokulu’nda artık güzel şeyler olmaya başladı.

“Eskişehir’den Ayrılmayı Hiç Düşünmedim” “Eskişehir’den Ayrılmayı Hiç Düşünmedim”

Gökmeydan Mahallesi’nde bulunan Sami Sipahi Ortaokulu’nda bugün yılsonu sergisi ile yeni oluşturulan Kütüphane ve Bilişim Sınıfının açılışı yapıldı. Açılışa Eğitim Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanvekili Mehmet Bilik, Eğitim-İş Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, Okulda önemli hizmetlerde bulunan eski okul müdürü İsmail Hakkı Ceran’da katıldı.

Okul Müdür Vekili İsmail Baş törende yeni oluşturdukları kütüphane ve bilişim sınıfı hakkında bilgiler verdi. İlk önce Bilişim Sınıfı sonra da Kütüphane açıldı. Açılışları Okul Müdür Vekili İsmail Baş, sendikacılar Yurtman, Bilik ve eski Okul Müdürü İsmail Hakkı Ceran birlikte yaptılar. Daha sonra sergi açılışına geçildi. Katılımcılar tarafından çok beğenilen Sergiyi Görsel Sanatlar Öğretmenleri: Kevser Türkoğlu, Nermin Turhan, Arzu Şahin, Gülçin Atıcı Güleç Fen Bilimleri Öğretmeni Yasemin Karamanlı tarafından hazırlandı. Etkinlik okul bahçesinde müzik dinletisiyle son  buldu.