Özel Çağdaş Okullarının ev sahipliğinde düzenlenecek ve 2 gün boyunca sürecek Yapay Zeka ve Eğitimin Geleceği Çalıştayı, tüm Eskişehir halkına açık olarak 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Çalıştayın ilk günü olan 4 Mayıs Cumartesi günü, yapay zeka alanında ulusal ve uluslararası alanda önemli çalışmalara imza atan akademisyen, eğitimci ve iş insanları konuşma yapacak. Çalıştayın 2. günü olan 5 Mayıs Pazar günü ise yapay zeka alanında çeşitli atölyeler gerçekleşecek. 

YAPAY ZEKA VE EĞİTİMİN GELECEĞİ KONUŞULACAK

'Narçiçeği Meyve Veriyor’ Projesi’nin Eğitimleri Tamamlandı 'Narçiçeği Meyve Veriyor’ Projesi’nin Eğitimleri Tamamlandı

Yapay Zeka ve Eğitimin Geleceği Çalıştayı 4 Mayıs Cumartesi günü saat 09.30'da Prof. Dr. Mehmet Kesim'in "Yapay Zeka Okuryazarlığı" başlıklı sunumu ile başlayacak. Aynı gün Prof. Dr. Volkan Yüzer "Uzaktan Eğitim Destek Sistemlerinde Yapay Zeka Kullanımı" konulu, Prof. Dr. Cengiz Hakan Aydın "İlk ve Orta Öğretimde Yapay Zekanın Kullanımı" konulu, İbrahim Haluk Erden "Küçük Balık ve Büyük Balık Okyanusları Birlikte Keşfediyor" konulu, Dr. Öğr. Üyesi Helin Dutağacı "Bahçecilikte Yapay Zeka ve Yapay Görme" konulu, Dr. Öğr. Üyesi Harun Serpil "Yapay Zekanın Yabancı Dil Eğitiminde Kullanımı" konulu, Av. Dr. Ahmet Haşim Alagüney "Eğitimde Yapay Zeka Kullanımına İlişkin Etik ve Hukuki Meseleler" konulu, Ali Adil Ünlükal "Yapay Zekanın Geleceğinize Etkisi" konulu, Dr. Öğr. Üyesi İlker Kayabaş "Eğitim İçeriğinin Yapay Zeka ile Desteklenmesi" konulu konuşmalarını gerçekleştirecek. 

4 AYRI YAPAY ZEKA ATÖLYESİ YAPILACAK

5 Mayıs Pazar günü ise saat 10.30'da başlayan atölyelerde; Serbay Kapan tarafından "Yapay Zeka ile Okul Öncesi Montessori Destekli Etkinlik Yapımı Atölyesi" gerçekleştirecek. Aynı saatte Erhan Şıracı tarafından "Kodlama Dünyasında Yapay Zeka Yardımcıları: GitHub Copilot" atölyesi gerçekleştirecek. Saat 14.00'te Dr. Öğr. Üyesi İlker Kayabaş tarafından "Eğitim İçeriklerinin Yapay Zeka ile Desteklenmesi" atölyesi ve İbrahim Haluk Erden tarafından "Yapay Zeka İlham Merkezi" atölyesi gerçekleştirilecek. 

TÜM ESKİŞEHİR HALKINA AÇIK VE ÜCRETSİZ

Eskişehir'de ilk kez ve ücretsiz olarak gerçekleşecek Yapay Zeka ve Eğitimin Geleceği Çalıştayı, tüm Eskişehir halkına açık olacak.

Editör: Ayhan Aydıner