Bilgiye Tepebaşı Kent Enstitüsü İle Kolay Ulaşılıyor Bilgiye Tepebaşı Kent Enstitüsü İle Kolay Ulaşılıyor

Öğretmen ve öğretmen adaylarında deprem farkındalığı oluşturarak daha fazla sayıda öğrenciye ulaşabilmek amacıyla 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında tüm branş öğretmenlerine yönelik “STEM ile Afete Dayanıklı Yapılar” isimli atölye Sosyal Kütüphanede gerçekleştirildi. 
Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Dairesi Başkanlığı (AFKOM) eğitmen personeli tarafından atölyede öğretim programlarında afet kazanımları, ülkemiz Türkiye’nin deprem konumu, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler öğretmen ve öğretmen adaylarına aktarıldı. Bilgilendirmenin ardından katılımcılar gruplara ayrılarak STEM yaklaşımı ile temellendirilen atölyede depreme en dayanıklı bina tasarımlarını gerçekleştirmek için birbirleri ile yarıştılar. 
Öğretmen ve öğretmen adayları, deprem haftası kapsamında farkındalığın arttırılmasına yönelik gerçekleştirilen etkinlikte eğlenerek öğrendiklerini ve deneyimlerini öğrencileri ile paylaşacaklarını bildirerek Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e, Afet İşleri Dairesi Başkanlığı (AFKOM) ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkililerine teşekkür etti.

Editör: Ayhan Aydıner