Habil Dökmeci Nihayet Mazbatasını Aldı Habil Dökmeci Nihayet Mazbatasını Aldı


Kent merkezinde olduğu kadar ilçelerde de çeşitli temaslarda bulunan Ayşe Ünlüce, son olarak Doğançayır Mahallesi’nde açılışa katıldı. Kırsalın önemine değinen ve kırsal nüfusun yaşam kalitesinin arttırılması gerektiğine dikkat çeken Ayşe Ünlüce, “Kırsal Kalkınma vizyonumuzla, kırsal ilçelerde yaşayan vatandaşların ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğini sağlamayı hedefliyoruz. Bu vizyon; tarımsal üretimin çeşitlendirilmesi, yerel ürünlerin değerlendirilmesi, kırsal turizmin teşvik edilmesi ve kırsal altyapının iyileştirilmesi üzerine kuruludur. Aynı zamanda, kırsal nüfusun yaşam kalitesini artırarak, kent-kırsal dengesinin sağlanması ve kente göçün önlenmesi amaçlanmaktadır. Bu yaklaşım, kırsal alanların ekonomik potansiyelinin harekete geçirilmesi ve kırsal yaşamın cazibesinin artırılması yönünde stratejik adımlar içerir” dedi. 
Doğançayırlılara seslenen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Buraya ne zaman gelsek çok samimi, içten, duygusal ve sevgiyle karşılanıyoruz. Hepiniz baş tacımızsınız.  Hepimiz her zaman Atatürk’ün yolunda olduk. Onun devrimlerini, laikliğini koruduk. Hepinize çok teşekkür ediyorum, Türkiye sizlere çok şey borçlu. Geçen seçimde 11 büyükşehir belediyesi kazanıldı yani Türkiye’nin yüzde 60’ı demek. AKP’li belediyelerin şehirlerinden CHP’li belediyelerin şehirlerine hep göç var. Her gece Kütahya’dan, Afyon’dan Eskişehir’e geliyorlar. Çünkü CHP’li belediyelerin olduğu şehirlerde aydınlık var. CHP’li belediyeler her zaman laikliğin öncüsü olmuştur ve sosyal belediyeciliği en iyi yapan belediyelerdir. Bu seçimde de öyle olacak. 31 Mart’tan sonra yeni bir bahar gelecek, çiçekler açacak. Bu seçim çok önemli. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına kadın bir arkadaşımız aday. Onu en yüce şekilde göreve getireceğiz. Ayşe Ünlüce buradan Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ayrılacak. Sevgili Uğur Tepe 60 küsur yıl sonra belediyeyi ellerinden aldı. Burada sizin rolünüz çok büyük. Uğur Başkanı da tekrar Seyitgazi’ye ikinci kez belediye başkanı yapacağız. Bunun için de el birliği ile çalışacağız. 31 Mart seçimlerinden sonra yine beraber olacağız” ifadelerini kullandı.
Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ilçeye son 5 yılda birçok hizmetin geldiğini ifade ederek, “Biz 31 Mart seçimlerinden sonra Ayşe Ünlüce başkanımla birlikte kol kola, omuz omuza Seyitgazi’mize, Eskişehir’imize hizmet etmek istiyoruz. Büyük bir borçla devraldığımız Seyitgazi Belediyesi’nin daha sizler için yapacağı çok hizmet var. İlçemiz için hazırladığımız projelerimizi hayata geçirmek için sizlerden yetki istiyorum” diye konuştu. 
Doğançayır Mahalle Muhtarı Soner Deniz Karakaplan, Ayşe Ünlüce’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür yazısı yazan bir fotoğraf hediye etti. Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, Belediye Hizmet Binası gezildi. 
Açılışa CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Seyitgazi İlçe Başkanı Selma Sara, meclis üyesi adayları ve çok sayıda Doğançayırlı vatandaş katıldı. 

Editör: Ayhan Aydıner