Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen; dünya gündemine ışık tutan eserlerin yarıştığı, otoritelerce “Dünyanın bir numaralı karikatür yarışması” olarak nitelendirilen 39. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ödül alan ve sergilenmeye değer görülen karikatürler, Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde izlenime sunuldu.
 39. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’nin açılışına CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri M. Recai Erdir, bürokratlar, davetliler ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri M. Recai Erdir, karikatürün oscarları olarak bilinen 39. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi’nin Eskişehir’de sanatseverlerle buluşmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in de sevgi ve selamlarını iletiyorum. Bu güzel sergiyi şehrimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Tüm sanatseverler birbirinden güzel eserleri mutlaka gelip görmeli. Tüm sanatçıları ve emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

Güllerin Sesi Kadınlar Korosu’ndan Müzik Ziyafeti Güllerin Sesi Kadınlar Korosu’ndan Müzik Ziyafeti


Konuşmaların ardından katılımcılar, ödüllü karikatürlerin bulunduğu sergide eserleri yakından incelediler.  
39. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’nda ilk üç ödülün sahibi olan Polonya’dan sanatçı Pawel Kuczynski, Kolombiya’dan sanatçı Elena Ospina, Türkiye’den sanatçı Halit Kurtulmuş Aytoslu, Güçlü Kızlar Güçlü Yarınlar özel ödülünün sahibi Oğuzhan Çiftçi ve başarı ödüllerinin sahipleri Çin Halk Cumhuriyeti’nden Xiaoqiang Hou, Polonya’dan Zygmunt Zaradkiewicz ve Türkiye’den Muhammet Şengöz’ün eserlerinin yanı sıra sergilenmeye değer görülen eserler 28 Ocak’a kadar Eskişehir Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Editör: Ayhan Aydıner