ASO’dan gitar ve kontrabas konseri ASO’dan gitar ve kontrabas konseri


Tepebaşı Belediyesi, sanatın gelişmesi ve yaygınlaşması için gerçekleştirdiği çalışmaları sürdürüyor.
Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi, Oyuncular Sendikası, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu iş birliği ile düzenlenen Tiyatro Günleri’nin ilk günü panel ve söyleşilerle tamamlandı. Bir hafta boyunca sürecek etkinlikte Eskişehirliler hem tiyatroya hem de sanata doyacak.  Tiyatroların, atölyelerin, panellerin ve söyleşilerin de yer aldığı etkinlikler 29 Ekim Gençlik Merkezi, Atila Özer Karikatürlü Ev, Belediye Sergi Salonu, Dario Fo Deneysel Sahne ve Zübeyde Hanım Kültür Merkezi olmak üzere 5 farklı mekanda Eskişehirlilerle buluşacak.  
Mesleki birikimlerini paylaştılar
Etkinliğin ilk gününde düzenlenen Gençlik Tiyatrosu Paneli, 29 Ekim Gençlik Merkezi Ali İsmail Korkmaz Sahnesi’nde yoğun katılımla gerçekleştirildi. Panele, tiyatro oyuncusu Tilbe Saran, akademisyen Doç. Dr. Bülent Sezgin ve Tepebaşı Belediyesi Gençlik Tiyatrosu eğitmeni Melis Nur Ölçersoy konuşmacı olarak katıldı. Panelde, Türkiye’de gençlik tiyatrosu kurulum aşamaları, oluşumları, eğitimleri, içerikleri ve bu oluşumun yaygınlaştırılma aşamaları anlatıldı. Konuşmacılar mesleki birikimlerini gençlerle paylaşırken merak edilen soruları da yanıtladı. 
Oyuncu hakları anlatıldı
Daha sonra Oyuncular Sendikası ile gerçekleştirilen panelde ise oyuncular Tuba Erdem, Yeşim Girgin, Taner Rumeli, Emre Yetim katılımcılar ile Oyuncular Sendikası’nın dünden bugüne gelişimini, Türkiye’de oyuncuların çalışma hakları, ulusal ve uluslararası örneklerle oyuncu hakları üzerine konuşmalar gerçekleştirdi. Panele katılan gençlerin sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi. 
Gençler merak ettiklerini sordu
Atila Özer Karikatürlü Ev’de ise oyuncularla söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide oyuncular Tilbe Saran, Ece Dizdar, Emre Yetim, Tuba Erdem ve Baran Akbulut, gençlerin oyunculuk ile ilgili merak ettiklerini yanıtladı.
14 Ocak'a kadar sürecek etkinlikler belediye web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.

Editör: Ayhan Aydıner