9.Sınıflarda Sınıf Tekrarı Bir Kaosa Dönüşebilir! 9.Sınıflarda Sınıf Tekrarı Bir Kaosa Dönüşebilir!

 2021 yılında başlayan ve bugüne kadar yüzlerce kadına eğitim verilmesini sağlayan iş birliği projesi ile MUDEM ve Kadın Danışma Merkezi, üçüncü kez hibe almaya hak kazanmıştı. Bu kapsamda 3. Faz 5. grup eğitimleri Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Hale Kargın’ın katılımıyla Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde başladı. 
5. grupta, Emek ve 71 Evler mahallelerinde ikamet eden 10 Türk ve 10 mülteci kadının katıldığı eğitimler 5 hafta sürecek. 
Eğitimlerin başlangıcında bir konuşma yapan Hale Kargın, “Sizleri burada görmekten dolayı çok mutluyuz. Burasını eviniz olarak görebilirsiniz. Özellikle hatırlatmak istiyorum; merkezdeki tüm hizmetlerimiz ücretsiz olarak sunuluyor. Eğitimler ve farklı konularda sorularınız için uzman arkadaşlarımıza danışabilirsiniz. Tekrar hoş geldiniz" dedi. Eğitimlerde kadınlara cinsel sağlık ve üreme sağlığı haklarının korunması, kadın sağlığı sorunları, beslenme ve hijyen konuları anlatılarak kadınların sosyal uyumunun desteklenmesi ve öz bakım ürünlerine ulaşması sağlanacak.
 

Editör: Ayhan Aydıner