ESTÜ ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı arasında iş birliği protokolü ESTÜ ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı arasında iş birliği protokolü

Ahmet Sezer Ortaokulu okul aile birliği katkılarıyla ve Hayırsever Cenap ve Melda Çayan‘ın da oğulları Volkan Çayan adına enstrüman bağışında bulunması ile yaptırılan ‘Ahmet Sezer Ortaokulu Müzik Sınıfı’nın ve Ahmet Sezer Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı. Ahmet Sezer Ortaokulu’nda gerçekleştirilen açılışlara Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Aydın, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Sertsöz, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ahmet Sezer Ortaokulu Müzik Sınıfı’nın açılışının ardından Hayırsever Cenap ve Melda Çayan’a Vali Hüseyin Aksoy tarafından plaket takdimi yapıldı. Öğrencilerin hazırladığı müzik dinletisinin ardından Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy ve beraberindekiler, ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılış kurdelesini keserek projelerin sergilendiği stantları ilgiyle incelediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın: “Oğullarının müzik sevdasının ve isminin sınıfta yaşatılması adına Ahmet Sezer Ortaokulu’na müzik sınıfında kullanılmak üzere enstrüman bağışında bulunan ailemizin acılarını paylaşıyorum, bu anlamlı bağış için teşekkür ediyorum. Yine aynı okulumuzda açılan ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda sergilenen 14 projeden; 5 tanesi STEM, 6 tanesi oyunlaştırma, 3 tanesi değerler eğitimi projesidir. Gelişen dünya şartlarına ayak uyduran, çağın bilimsel, teknolojik gelişmelerini yakından izleyen gençlerin yetişmesi için bu gibi projeler çok önemlidir. Bu bağlamda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda görev alan öğretmen ve öğrencileri gönülden kutluyorum" dedi.

Açılış programının ardından Vali Hüseyin Aksoy, Odunpazarı Kaymakamı Sayın Ömer Ulu ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Sinan Aydın, öğretmenler ile bir araya geldi. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin yetişmesinde önemli payı olan öğretmenlere teşekkür eden Vali, onlara çalışmalarında başarılar diledi.

Editör: Ayhan Aydıner