Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde eğitim gören piyano öğrencileri, düzenledikleri “Yıl Sonu Konseri” ile hünerlerini sergiledi.

Özdilek Sanat Merkezi’nde düzenlenen konsere Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra veliler katıldı. Konser öncesi konuşan Başkan Ataç, “Çocuklarımızla beraber böyle bir etkinlik yapıldığı için teşekkür ederim. Velilerimizin de çocuklarını bize emanet etmesi bizim açımızdan onur verici. Bu tip etkinlikler çocuğun buraya gelmesi piyano öğrenmesi hem çocukların hem ailelerin bakış açısını değiştiriyor. Biz bunu çocuk senfonide yaşıyoruz. Çocuklarımız belki müzisyen olmayacak ama dünyaya farklı bir gözle bakacak, daha şefkatli daha hoşgörülü daha vicdanlı çocuklar olacaklar. Hocalarımıza da teşekkür ediyorum. güzel bir çalışma hepinizin eline sağlık” dedi.
Konserde eğitmen Amine Aygistova ve Aleyna Açıkel tarafından verilen derslere katılan toplam 24 çocuk, yıl sonu konserinde performans sergiledi. İstiklal Marşı’nı piyano ile çalınması ile başlayan programda öğrenciler sırayla öğrendikleri eserleri icra etti. Başkan Ataç ve velilerden alkış alan programda öğrenciler, bir yıl boyunca öğrendikleri eserleri çalmanın mutluluğunu yaşadı.  
Konser sonunda öğrenciler ve veliler, verilen eğitimden son derece memnun olduklarını dile getirerek, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'a ve Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi ilgililerine de teşekkür etti.

Buray Müzeye Hayran Kaldı Buray Müzeye Hayran Kaldı

Editör: Ayhan Aydıner