Tepebaşı Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Aytaç Karausta şefliğinde çalışmalarına devam ederken birbirinden özel konser programları düzenlemeyi sürdürüyor.
Koro bu kez Yeni Yıl Konseri ile Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde sahneye çıktı. Konsere Tepebaşı Belediye başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra birçok müziksever katıldı. Farklı yörelerden türkülerin, Eskişehirli müzikseverler için seslendirildiği konser izleyicilerden tam not aldı.
“Eskişehir’imiz çok kıymetli”
Konser sonrasında konuşan Başkan Ataç, “Türk müziğinin her türlüsü çok güzel. Bunlar paylaşıldıkça güzel. Ben ne zaman bu salona gelsem dolu oluyor. İşte Sanattan anlayan bir halkın olması o şehri farklı bir noktaya getiriyor. Eskişehir’imizin de farkı bu. İnanın başka şehirlerde bu yok. İnsanlar akşam olduğu zaman sokakta bir kişiyi göremezsiniz. Ama Eskişehir’de gece ayrı güzel bir hayat başlıyor. Bu da nedir? Sanatla ilgili çalışmalardır. Yıllardır Aytaç Karausta ile çok güzel şeyler yaptık. Korosuyla, saz arkadaşlarıyla bu güzelliğe hep birlikte şahit olduk. Önümüzdeki 5 yıl daha izin verirseniz yine bir arada olacağız. Eskişehir’imiz çok kıymetli. Eskişehir’in son 25 yılda kazandıklarını Türkiye’de hiçbir şehir kazanmadı. O nedenle bu güzellikleri kimseye teslim etmeyelim. Gene hep birlikte yolumuza devam edelim. Hepinize iyi akşamlar diliyorum. En kalbi duygularımla sizleri selamlıyorum” ifadelerini kullandı.
Ücretsiz olarak düzenlenen konser sonunda davetliler, Karausta ve korosunu ayakta alkışladı.

Balıkdamı’na Dikkat Çeken Sergi Balıkdamı’na Dikkat Çeken Sergi

Editör: Ayhan Aydıner