Tepebaşı Belediyesi milli günlerde vatandaşlar için özel etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliğine Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, meclis üyeleri ve çok sayıda çocuk ile velileri katıldı. Şenlik, İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın konseri ile başladı. Orkestra şefliğini Simay Pala’nın üstlendiği konserde yer alan 35 çocuk, Can –Can, Radetzky March, İzmir Marşı, 10. Yıl Marşı, Bugün 23 Nisan adlı eserlerini seslendirdi. Orkestra, katılımcılardan tam not aldı.

“Sizlere hizmet etmekten gurur duyuyorum”

Konser sonrası konuşan Başkan Ataç, “23 Nisan deyince ilk akla çocuklarımız geliyor. Kreşlerimizden sanat merkezlerimizden gelen çocuklarımızla birlikteyiz. İki Elin Sesi Var Gençlik ve Çocuk Orkestramız ile Eskişehir olarak ne kadar övünsek azdır. Çünkü çocuklarımız 7 yaşında orkestra için müracaat ettiler. Hiçbir yetenek sınavı yapılmadan orkestraya dahil edildiler. 4 bin 300 çocuğumuz orkestradan geçti, bugün en az 3 orkestramız var. Türkiye’de ilk yapılan bir çalışmadır bu. Anne, babalar çocuklarıyla ne kadar övünse azdır. Gerçekten müthiş bir başarı yakaladılar. Bütün Türkiye ve yurtdışından övgüler alarak yolumuza devam ediyoruz. Böyle bir çalışmanın ülkemize verdiği katkı, şehrimize verdiği katkı çok farklıdır. Büyük kurtarıcımız, 23 Nisan 1920’de meclisi açtı ve bu tarihi çocuklarımıza armağan etti. Dünyada eşi benzeri olmayan tek çocuk bayramı. Atamızın vizyonu ne kadar büyük ki çocuklarımıza verdiği değer o kadar büyük ki… Bizler de kendi çocuklarımıza katkıda bulunarak onun yolunda gidiyoruz. Tepebaşı Belediyesi ülkede bu konuda rakipsiz belediyelerden biridir. Burası Eskişehir. Eskişehir farklı bir il. Çağdaşlığı, özgürlüğü, insanca yaşamayı seven insanların toplandığı bir şehir. Ben de sizlere hizmet etmekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“İyi ki Tepebaşı’nın Başkanı”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, “Bugün Tepebaşı Belediyemizin şehre kattığı değerlerden kreşlerdeki, sanat merkezlerindeki çocuklarımızın gösterilerini izledik. Ben bütün Eskişehir’e kattığı değer için Ahmet başkanımıza teşekkür ediyorum. İyi ki var. İyi ki Tepebaşı’nın Başkanı” dedi.

Vali Hüseyin Aksoy 4'ncü Yıl Sayımızın Özel Konuğu Oldu Vali Hüseyin Aksoy 4'ncü Yıl Sayımızın Özel Konuğu Oldu

İl Başkanı Talat Yalaz, “Eskişehir’de sadece kadın olmak genç olmak değil çocuk olmak da ayrıcalık. Benim de bir çocuğum var. Bu şehirde yaşatmaktan son derece mutlu ve gururluyuz” diye konuştu.

Konserin ardından ise Tepebaşı Belediyesi bünyesinde bulunan çocuk merkezlerinde eğitim gören öğrencilerin hazırlamış oldukları halk oyunları, bale, modern dans, ritim, tekvando, aikido, jimnastik gösterileri gerçekleştirilirken Tepebaşı Belediyesi rekreasyon biriminin etkinlikleri ve rekreatif oyunlar (eğlenceli oyunlar)ile katılımcılar keyifli bir gün geçirdi.

Editör: Ayhan Aydıner