Tepebaşı Belediyesi’nin, kentteki üniversite öğrencileri için “Gel beraber olsun” sloganı ile başlattığı ücretsiz yemek hizmeti öğrenciler ile buluşmaya devam ediyor. Öğrencilere, hafta içi her akşam Anadolu Üniversitesi Cuma Kapısı arkasında bulunan Yeşiltepe Mahallesi Sınırlar Sokak No: 2 adresinde akşam yemeği ücretsiz olarak sunuluyor. Nihal-İsmail Akçura Aşevi’nde uzman belediye personeli tarafından özenle pişirilen yemekler, 18.00-20.00 saatleri arasında ikram ediliyor. Üniversite öğrencileri, öğrenci belgesi ibraz ederek sunulan yemek ikramından faydalanabiliyor.
Hizmetten yararlanan öğrenciler ise Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini iletiyor. 

“Örnek alınması gereken bir uygulama”
Mustafa Kahya, “Öğrenciler için gayet yararlı bir hizmet. Diğer belediyelerin de özellikle bu dönemde örnek alması gereken bir uygulama. Çünkü malum öğrenci durumlarını herkes biliyordur. Ben çok takdir ediyorum, devamının da gelmesini diliyorum” dedi. 
Şevval Çetin, “Yemekler gayet lezzetli ve böyle bir dönemde böyle bir hareket yapılması çok hoşuma gitti. Ben de bir öğrenci olarak çok memnun kaldım. Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Muzaffer Yıldız, “Bütün belediyelerin uygulaması gereken bir uygulama. Bu anlamda Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ederim. Bizi yemek derdinden kurtarıyorlar, ekonomik açıdan da katkıda bulunuyorlar. Geçen sene de geliyorduk, bu sene de devam ediyoruz. Yemekleri de gayet lezzetli” ifadelerini kullandı.
“Belediyenin bu uygulaması maddi manevi destek oluyor”
Bünyamin Uzun, “Çok başarılı ve çok doğru bir hizmet. Eskişehir öğrencinin bol olduğu bir şehir. Öğrencilerin de bugün yaşadığı en önemli sorunları barınma ve beslenme. Belediyenin bu uygulaması da maddi ve manevi anlamda destek sağlıyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum. Gençlerin yanında ve gençleri destekleyen bir belediye ile birlikte olduğumuzdan dolayı çok şanslıyız” dedi.
Salih Eken, “Bence çok güzel bir hizmet. Fiyatlardan dolayı besleniyoruz ama doyamıyoruz. Bu uygulama gerçekten çok güzel oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Yemekler gayet güzel” diye konuştu.
Murat Tutar, “Ben gayet memnunum bu hizmetten. Çünkü akşam vakti derslerimizden çıktığımızda, okuldaki yemekler bittiğinde veya alamadığımızda doğrudan buraya gelmek ve yemekten faydalanmak gayet güzel oluyor. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a teşekkür ediyorum destekleri için” ifadelerini kullandı.

“Öğrenciler için kaçınılmaz bir fırsat”
Emre Tıkır, “Yemeklerden gayet memnunum. Sıcak olması bile yeter. Bunun devam etmesini isterim. İlk duyduğumda şaşırdım. Normalde çoğu yerde olmaz. Burada olması çok güzel. Öğrenciler için kaçınılmaz bir fırsat” dedi. 
Cansu Işık, “Bu uygulama gerçekten çok iyi. Öğlen fakültede yiyorsak akşam burada yiyoruz. Gün içerisinde fazla para harcamamaya çalışıyoruz. O yüzden iyi oluyor bizim için. Teşekkür ederiz” diye konuştu.
Furkan Altay, “Yemeklerin lezzeti var. Her öğrencinin faydalanmasını öneriyorum. Dışarıda yemekler zaten pahalı. Bu anlamda da destek oluyorlar. Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Tunahan Sağlam, “İlk defa geliyorum. Ücretsiz yemek desteği verilmesi çok güzel bir şey. Bu uygulama için Tepebaşı Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz” diye konuştu.

Editör: Ayhan Aydıner