23 Nisan Coşkusu Tepebaşı’nda 23 Nisan Coşkusu Tepebaşı’nda


Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, düzenlediği gösteriler ile sahneye çıkmaya devam ediyor.
Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde ücretsiz olarak düzenlenen gösteriye Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Halk Dansları Topluluğunun gösterisi öncesi sahneye çıkan Çocuk Ritim Topluluğunun sergilediği performans izleyenler tarafından tam not aldı.


Ritim grubunun ardından sahne alan Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun dans gösterileri ise beğeni topladı. Eskişehir, Roman, Artvin, İzmir gibi yörelerden halk danslarının başarı ile sergilendiği gösteride, katılımcılar unutulmaz bir gece yaşadı. Her performans öncesi Çanakkale Deniz Savaşlarıyla ilgili gösterilen görüntüler ise izleyenleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. 
Gösteri sonunda ise çocuklar ve Halk Dansları Topluluğu ‘Parla’ isimli 100. Yıl Marşı eşliğinde Türk bayraklarını dalgalandırdı. Gösteri, tüm salonun ayağa kalkarak eşlik ettiği marş ile sona erdi. 
Öte yandan Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Ülker ile yardımcısı Okan Ülker ve eğitmenlere teşekkür ederek çiçek takdim edildi. 

Editör: Ayhan Aydıner