Tepebaşı’nda “Afet Ve Kadın” Paneli  Tepebaşı’nda “Afet Ve Kadın” Paneli 

Tepebaşı Belediyesi temiz enerji konusundaki çalışmalarına devam ederken 4.’sünü Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) ve KalDer iş birliğinde düzenlenen Enerji Günleri etkinliği ile enerji konusu ele alındı. Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen etkinlik, günümüz ve gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesini sağlamak için temiz enerji geçişinin sağlanması, tüketicilerin sürece dahil edilmesi ve bu bağlamda yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaşması konularında çalışmalarını devam ettiren Tepebaşı Belediyesi’nin yanı sıra EMO, EOSB ve KalDer iş birliğiyle “Temiz Enerji İçin Ortaklıklar” temasıyla enerji sektöründe faaliyet gösteren firmaları, meslek odalarını, dernekler ve sanayi işletmelerini bir araya getirdi. 
Etkinliğe Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Suat Yalnızoğlu, TMMOB EMO Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci, KalDer Şube Başkanı Burak Erdinç, Tepebaşı Belediyesi meclis üyeleri,  akademisyenler, enerji sektöründen temsilciler ve vatandaşlar katıldı.
“Geleceğe dair çözümler üretmek için bir araya geldik”
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan EMO Eskişehir Şube Başkanı Ender Kelleci, “Temiz enerji konusundaki bilgi, deneyim ve inovasyonları paylaşmak, geleceğe dair çözümler üretmek için bir araya geldik. 4. Enerji Günleri enerji sektörünün temiz ve sürdürülebilir enerjinin kullanımının artırılması ve teknolojik gelişmelerin paylaşılması ve stratejik önlemlerin belirlenmesi açısından kritik bir ortam sunmaktadır. Etkinlik boyunca uzmanlar bilgi alışverişi yapacak, deneyimlerini paylaşacak. Bu etkinliğe destek veren başta Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’a, ekibine ve iş birlikçilere teşekkür ederim ” sözlerini kullandı.
“Temiz enerjiye ihtiyaç artmakta”
Suat Yalnızoğlu, “Temiz enerjiye ihtiyaç her geçen gün artmakta. Biz bunun farkındayız. Burada birbirinden değerli konuşmacılar bizimle olacak. Ben tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diyerek Tepebaşı Belediyesi olarak yapılan temiz enerji uygulamalarından bahsetti. 
KalDer Şube Başkanı Murat Erdinç, tasarrufun ve enerji verimliliğin önemine dikkat çekerek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 
Uzman isimler konuştu
Etkinlikte daha sonra alanında uzman isimler katılımcılar ile buluşarak enerji konusuna ilişkin aktarımlarda bulundu. Haier Europe Çevre ve İş Güvenliği Müdürü Emrah Akbaş, Arçelik Lider Çevre Mühendisi Sezen Kurt, ETİ Gıda Sürdürülebilirlik Çevre ve Enerji Müdürü Anıl Ünlü ve IZODER Isı Yalıtımı Komisyonu Üyesi Zahide Türkan Subaşı, firmalarının sürdürülebilirlik ve temiz enerji konusundaki çalışmalarını katılımcılara sundu. 
‘Temiz Enerji İçin Ortaklıklar’ paneli düzenlendi
Sunumların ardından moderatörlüğünü Vaillant Group TDDF A.Ş Kalite Güvence Müdürü Umutcan Ünlü’nün yaptığı, konuşmacı olarak ise Haier Europe Çevre ve İş Güvenliği Müdürü Emrah Akbaş, Arçelik Lider Çevre Mühendisi Sezen Kurt, ETİ Gıda Sürdürülebilirlik Çevre ve Enerji Müdürü Anıl Ünlü, İZODER Teknik İşler ve Eğitim Uzmanı Beyza Tanyol ile EMO Yönetim Kurulu Üyesi Salih Eğerci’nin katıldığı ‘Temiz Enerji İçin Ortaklıklar’ paneli gerçekleştirildi. 
Programda katılımcılar da merak ettikleri soruları uzmanlarına yöneltme şansı buldu.  Etkinlik süresince sektör temsilcilerinin yer aldığı stantlar da vatandaşlardan ilgi gördü. Alanda açılan 17 farklı stantta sektör temsilcileri, ürün ve teknolojilerini tanıttı. Firmaların yetkilileri ve vatandaşlar, etkinlikte dolayı memnun olduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Editör: Ayhan Aydıner