Mobilyacılar taksit sayısının artmasını istiyor Mobilyacılar taksit sayısının artmasını istiyor


Cumhuriyet’in 100’üncü yılında Türkiye’nin ilk millî helikopter motorunu uçurması ve insansız hava aracı motorlarının kırdığı rekorlarla gündemden düşmeyen TEI, yeni yaşını hafta boyu düzenlediği etkinliklerle kutladı. Şirket çalışanlarına yaptığı açıklamada TEI Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk, “Ülkemizin geleceğine yön verecek çalışmalarımızda emeği bulunan tüm arkadaşlarımızı candan tebrik ediyor, başarılarla dolu nice 39 yıllar diliyorum.” dedi. TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit ise mesajında “39 yıl önce başladığımız bu yolculuğumuza dünya çapında bir uçak motoru şirketi olarak devam ediyoruz. Ülkemize kazandırdığımız yerli ve millî motorlarımız, TEI çalışanlarının çalışmalarının eseridir.” dedi.
Gelenekselleştirdiği üzere TEI, bu haftada hayata gözlerini açan bebeklerin ailelerine hediyeler verdi. Türk Kızılay Eskişehir Şubesine yapılan bağışla hazırlanan sevgi bohçaları, Eskişehir Şehir Hastanesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda doğum yapan annelere hediye edildi.
Kutlamalar çerçevesinde TEI Eskişehir Yerleşkesinde düzenlenen “39 Yılı 1 Kelime ile Anlat” etkinliğinde Öztürk, Akşit ve TEI Yönetim Kurulu üyeleri; TEI çalışanlarıyla beraber, şirketin 39’uncu yılı anısına hazırlanan panoya izlerini bıraktılar.

Editör: Ayhan Aydıner