Devlet Konservatuvarında Berkant Gençkal Yıl Sonu Konseri Devlet Konservatuvarında Berkant Gençkal Yıl Sonu Konseri

Tepebaşı Belediyesi’nin bu yıl 11.’sini düzenleyeceği Uluslararası Sanat Çalıştayı, 15 sanatçının katılımı ile gerçekleştirilecek. Çalıştaya bugüne kadar katılan 275 sanatçı, 380 eseri belediye koleksiyonu ile birlikte Eskişehir’in sanat arşivine kazandırdı. Tepebaşı Belediyesi, uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği etkinlikler ile Eskişehir’in sanat hayatına ve kent belleğine önemli katkılar sunmaya devam ediyor.
Bu yıl 11.’si düzenlenecek olan Uluslararası Sanat Çalıştayı da 6-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 15 sanatçının katılımı ile yapılacak çalıştayın açılışı, 6 Haziran Pazartesi günü saat 18.00'de Özdilek Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek. Çalıştaya katılacak ressamların çalışmaları hafta boyunca yine Özdilek Sanat Merkezi'nde devam edecek. Öte yandan bugüne kadar gerçekleştirilen 10 çalıştaya katılan toplam 275 sanatçı, 380 eseri Tepebaşı Belediyesi koleksiyonuna kazandırdı.  Çalıştayın önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sanat adına dopdolu geçmesi planlanıyor. Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu ve Uluslararası Şiir Buluşması ile birlikte Tepebaşı Belediyesi'nin 3 uluslararası düzeydeki sanat etkinliğinden biri olarak beğeni toplayan Sanat Çalıştayı, sanatseverlerin de ilgisini çekiyor.
11. Uluslararası Sanat Çalıştayı, 10 Haziran Cuma günü saat 18.00’de, Tepebaşı Belediyesi Merkez Sergi Salonu’nda düzenlenecek kapanış töreni ile son bulacak.
Katılımcı sanatçılar
11. Uluslararası Sanat Çalıştayı'nın bu yılki konuk sanatçıları ise şu şekilde:
Cenk Mısırlıoğlu, Çiğdem Buçak Telli, Filiz Hatipoğlu, Gafur Uzuner, Levent Oyluçtarhan, Mümin Candaş, Neslihan Kıyar, Nihat Kahraman, Reyhan Abacıoğlu, Sema Barlas, Serkan Küçüközcü, Siret Uyanık, Tuncay Topçu, Tülay Bayraktar, Zafer Malkoç.