Espark’ta ‘Düşler Atölyesi’ Espark’ta ‘Düşler Atölyesi’

Tepebaşı Belediyesi, kentteki çocuklar ve gençler için sürdürülebilirlik ve iklim değişikliğine karşı farkındalık yaratacak etkinlikler gerçekleştirmeyi sürdürüyor.
Son olarak Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Bilnet ve Atayurt okullarında eğitim gören toplam 200 ortaokul öğrencisine Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eğitimi düzenlendi. Eğitim, geçen ay Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Seminerine katılan Osmangazi Üniversitesi Atık Yönetimi Kulübü öğrencileri tarafından verildi. Tepebaşı Belediyesi, Osmangazi Üniversitesi ve Eko-Okul programı iş birliğinde gerçekleştirilen eğitimde, Atık Yönetimi Kulübü öğrencileri ortaöğretim seviyesindeki kardeş öğrencilerine yönelik konuyla ilgili farkındalık çalışması yaptıktan sonra interaktif bir atölye çalışması da gerçekleştirdi.   
Sürdürülebilir kalkınma konusunda farkındalık yaratmayı ve toplulukları harekete geçirmeyi hedefleyen eğitim, sürdürülebilir kalkınma amaçlarını öğrenme ve uygulama konusunda öğrencilere güçlü bir temel oluşturuyor. Pratik çalışmalarla birlikte öğrencilerin somut çözüm üretme potansiyellerini ortaya çıkarmayı amaçlayan eğitim, küresel amaçların temel prensiplerinin ve hedeflerinin anlaşılması ve etkili bir şekilde başkalarına aktarılması konusunda güçlü bir alt yapı sunuyor.
Konuyla ilgili destekleyici görsellerin kullanıldığı atölyede, katılımcı öğrencilerin soruları da yanıtlandı. Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 / 3351 - 3353 numaralı telefonlardan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

Editör: Ayhan Aydıner