Saadet Partisi’nden Başkan Ünlüce’ye Tebrik Ziyareti Saadet Partisi’nden Başkan Ünlüce’ye Tebrik Ziyareti

Özgür Özel'den Hatipoğlu'yla ilgili vakıf iddiası
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu'nun seçimi kazanması halinde Ensar Vakfı'na yardım edeceğini iddia eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, açılış programında yaptığı konuşmasında şunları söyledi:
"Eskişehir'i Kazım Kurt yönetirse, Ahmet Ataç yönetirse, bugüne kadar hocanın yönettiği gibi Ayşe Ünlüce yönetirse kim kazanıyor? Eskişehirli kazanıyor, Halk kazanıyor. Peki o siyasi irade hırsızı oyları çalıp kaçan kazanırsa ne olacakmış? Dün il başkanımı dikkatli takip ettim. Kapalı bir toplantı, bir vakıf toplantısı, AK Parti'ye yakın bir vakıf toplantısı. Diyor ki kendisi, hele bir seçileyim, hele bir seçileyim, belediyenin bütün imkanlarını bu vakfa açacağım, bütün vakıflara açacağım. Yani Eskişehir, başkanlar size kazandırıyor ya, milli irade hırsızı beyzade kazanırsa Birlik Vakfı kazanacakmış, TÜRGEV kazanacakmış, TÜGVA kazanacakmış. Daha beteri, Ensar Vakfı kazanacakmış. Sizin paranızı, Yılmaz hocanın 20 yıldır, 30 yıldır emek emek biriktirdiklerini, Ahmet Ataç'ın, Kazım Kurt'un sizin vergilerinizle, su paralarıyla ortaya çıkardıklarınızı onlar hizmete dönüştürür. Size verirken o evlatlarımızı koruyamayan istismarcıların, Ensar Vakfı'na Eskişehir'i peşkeş çekecekmiş. Yok öyle şey, yok öyle şey, yok öyle şey. Biz buradayız. Eskişehir burada. Eskişehir'i kimseye peşkeş çektirmeyiz kardeşim."
Özel, 100'üncü Yıl Kültür Merkezi'ndeki programının ardından Asri Mezarlığı'nın içerisinde inşa edilen 100'üncü Yıl Camisi ve Tesisleri'nin açılışına katıldı. Açılışta morg ve gasilhaneyi gezen Özel, ezanın okunmasının ardından Cuma namazını kılmak üzere caminin içerisine girdi.

Editör: Ayhan Aydıner