Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, konserlerinin bu haftaki programında henüz 17 yaşında olmasına karşın çok sayıda uluslararası ödül kazanan Çetin Özen’i (marimba) konuk solist olarak ağırladı. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her hafta sanatseverleri klasik müzikle buluşturduğu Senfoni Orkestrası Konserleri tüm hızıyla devam ediyor. 

Senfoniden Sezona Muheşteşem Veda Senfoniden Sezona Muheşteşem Veda

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) düzenlenen ve Burak Tüzün’ün orkestra şefliğini yaptığı konserde Senfoni Orkestrası, solist olarak genç marimbaÇetin Özen’i sahnede ağırladı. Rusya'da düzenlenen 3. Uluslararası St. Petersburg Vurmalı Çalgılar Yarışması'nda 'Marimba' kategorisinde birinci olan ve henüz 17 yaşında olmasına karşın çok sayıda uluslararası ödül kazanan vurmalı çalgıcı Çetin Özen, Senfoni Orkestrası ile bu alandaki eserleriyle tanınan Brezilyalı besteci Ney Rosauro'nun “Marimba ve Yaylı Sazlar İçin Konçertosunu” icra etti.  Özen, konserin açılışında orkestra Rus beşlerinden Modest Mussorski'nin “Çıplak Dağda Bir Gece” başlıklı eserini, kapanışta ise Arturo Marquez'in “Danzon No:2” başlıklı eserini seslendirdi. büyük ilgi gören konser sonunda sanatseverler Senfoni Orkestrası’nı ve solist Çetin Özen’i uzun süre ayakta alkışladı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, her hafta klasik müzikle sanatseverleri buluşturmaya devam edecek.