Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi'nden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi'nden Başkan Ünlüce'ye Ziyaret

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile temaslarını sürdürüyor. 
Başkan Ataç, Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri Nurettin Aldemir, Süreyya Üner, İsmail Kumru ve Zeynep Kaya’yı makamında ağırladı. Platform üyeleri, ziyarette Başkan Ataç’a platform hakkında bilgi vererek yaptıkları çalışmaları anlattı.  Öte yandan üyeler, Eskişehir’de üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma, gıda ve ekonomik sıkıntıları dile getirdi.
“Üniversite öğrencilerinin yanındayız”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç, platform üyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi olarak üniversite öğrencilerinin her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “29 Ekim ve 19 Mayıs Gençlik Merkezlerimiz ile öğrencilere her türlü imkanı sağlıyoruz. Kendilerine ve eğitimlerine destek olabilecek kursların yanında bilgisayar laboratuvarları, internet hizmeti, çamaşır yıkama ve kurutma gibi hizmetlerden ücretsiz faydalanıyorlar. Vize ve final sınavları zamanında da merkezlerimiz 7 gün 24 saat açık olarak gençlerin sağlıklı bir şekilde ders çalışmalarına olanak sağlıyor. Ayrıca Gençlik Merkezlerimizin önünde üniversite öğrencilerine ücretsiz çorba ikramı yapılıyor. Bunun yanında hafta içi her akşam, üniversitenin Cuma kapısı karşısında bulunan davet salonumuzun yanında ücretsiz akşam yemeği ikramında bulunuyoruz. Kız öğrencilerimiz için de Yaşam Köyü’nde bir misafirhane açtık. Orada cüzi bir miktar ödeyerek kalabiliyorlar. Tepebaşı Belediyesi olarak öğrencilerin yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Belediye olarak da her zaman onların yanlarında olup desteklemek için çalışmalarımızı gerçekleştirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Editör: Ayhan Aydıner