Emirdağlılar Vakfı tarafından  üniversitede okuyan öğrenciler için "Eğitime Destek Bursu" adlı program düzenlendi. Eğitime Destek Bursu programına seçkin davetliler katıldı. Son zamanlarda ismi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayları arasında geçen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu başta olmak üzere Emirdağlı olup Eskişehir'de faaliyet gösteren STK yöneticileri,iş insanları, akademisyenler, muhtarlar ve basın mensupları katıldı.

Program sunuculuğunu Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Akademisyenlerinden Prof.Dr.Murat Karacasu yaptı. Açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Dr.Veli Görken Pala vakıf faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 2023 yılında burs için çağrı yaptıklarını söyleyen Başkan Pala, 400'den fazla öğrencinin burs  için vakfa müracaatta bulunduğunu ancak bunu karşılama imkanlarının olmadığını sözlerine ekledi. Burs verip vakfa katkı sağlayan hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Veli Görken Pala, geçen yıl 1500 ihtiyaçlı öğrenciye vakıf olarak bot ve mont desteği verdiklerini söyledi.Deprem bölgesine en üst düzeyde destek olduklarının altını çizerek kendilerine güvenen hayırseverlere teşekkür etti.

DEVLETİMİZİN BURSUYLA OKUDUM

Böyle bir rafine toplulukla vede hemşerileriyle bir arada olmaktan son derece mutlu olduğunu  söyleyen Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Çorumlu konuşmasında şunları dile getirdi: "Bu akşam çok önemli bir konu için bir araya geldik.Vakıf Başkanımızı dinleyince gurur duydum.Üç yıldır çok anlamlı hizmetler yapmışlar.Gelinen nokta çok iyi. Ama bana sorarsanız bu nokta yeterli değil.Burada çok değerli iş adamlarımız var, dernek başkanlarımız var. Bende ilk okulu Fransada okudum. Gurbetçi çocuğuyum. Sonra dönüş yaptık. Biz bu eğitim faaliyetinden daha kutsal bir faaliyet yapamayız. Dünyada her şey kaliteli eğitim için yapılıyor. Bizler devletimizin sağladığı imkanlarla yatılı olarak okuduk. Bugün belli görevlere gelmişsek devletimizin sayesinde. Bizlerde bugün ülkemizin geleceği gençlere burs vererek onları destekleyerek okumalarına yardımcı olmamız gerekiyor. Sizlerde verdiğiniz bursla bir çocuğun hayatını kurtarıyorsunuz.Teşekkür ediyorum" dedi.
Programın sonunda gazetecilerin Mahmut Çorumlu'ya sorduğu  Kamuoyunda Büyükşehir Belediye Başkanlığı için isminiz geçiyor ne söylemek isterseniz? sorusuna  karşılık Mahmut  Çorumlu kısaca:"Şu anda kritik bir görevdeyim.Emniyet Genel Müdür Yardımcısıyım. Hiçbir zaman bir göreve talip olmadım.Büyüklerimiz ne uygun görürlerse onu yapmaya çalışıyorum." dedi.

Editör: Ayhan Aydıner