Tepebaşı Belediyesi iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirici etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Tepebaşı İklim Sözcüleri programına katılan İklim Sözcüleri, iklim krizinin ve etkilerinin ne kadar ciddi olduğu hakkında insanları bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak üzere Belde Evleri’nde kadınlara yönelik iklimle ilgili eğitim çalışmalarına başladı. Fevziçakmak, Çamlıca ve Aşağı Söğütönü Belde Evi’nde düzenlenen eğitimlere de 58 kursiyer katıldı. 
İklim değişikliği ile mücadele konusunda kadınlara büyük rol düşmesinden hareket ile gerçekleştirilen eğitimler, “Biz değişelim. İklim aynı kalsın”, “İklim değişikliği ve stres”, “İklim krizinin ekonomi yönetimi ve toplumsal eşitsizlik üzerine etkisi” başlıklarında düzenlendi. 
Belde Evi kursiyerlerine yönelik eğitim çalışmalarının devam edeceği bildirildi. Eğitimler hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 211 40 00 – 3353 numaralı telefondan İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkililerine ulaşabiliyor.

Editör: Ayhan Aydıner