Büyükşehir'in Örnek Projelerine Hayran Kaldılar Büyükşehir'in Örnek Projelerine Hayran Kaldılar

Dernek Başkanı İrfan Ataman başta olmak üzere Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan, Genel Sekreter Osman Nebioğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Aydın İstanbul’a giderek tanıtım günlerine katıldılar. Kurulan standları tek tek ziyaret eden Dernek yöneticileri; Belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının yetkili temsilcileriyle ikili görüşmelerde bulundu.
Tanıtım günlerini tertipleyen İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Bayram Demir ile Bayburt Konfederasyon Başkanı Hasan Saka’ya teşekkür eden Dernek Başkanı İrfan Ataman yaptığı teşekkür konuşmasında şunları dile getirdi: "Gümüşhane ve Bayburt’umuz adına çok verimli ve faydalı geçen tanıtım günleri için federasyon başkanlarımıza, bu işe emek ve gönül veren tüm hemşehrilerimize Eskişehirdeki hemşehrilerimiz adına en kalbi teşekkürlerimi ve takdirlerimi sunuyorum. Her yönüyle emek verilip iyi hazırlanmış bir tanıtım günlerine şahit olduk. Belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın yönetim kurullarıyla faydalı görüşmeler yaptık. Dernek faaliyetlerimiz hakkında istişarelerde bulunduk. Neticede bizde Eskişehir’de önemli faaliyetlerde bulunan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bu tür programlar her yönüyle güzel Gümüşhane’mizin ve Bayburt’umuzun tanıtılmasına çok büyük fayda sağlıyor. Eskişehirde Bayburt Derneğimizle sürekli irtibat ve işbirliği halindeyiz. Bu programın da birlikte olmasından da çok memnun olduk. Aynı yörenin iki güzel şehri el ele verdi. Yöresel ürünlerimiz ilimizde yapılan çalışmalar güzel sergilendi. Yöresel ürünlerimizden Pestil Köme’miz inanılmaz ilgi ve alaka görüyor. Sironumuz, Kürtün ekmeğimiz,Kelkit dönerimiz,kuru fasulyemiz,doğal lezzetlerimiz aynı şekilde ilgi gördü” dedi.
GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın’la yaptıkları görüşmeyi anlatan Dernek Başkanı İrfan Ataman sözlerini şu cümlelerle sürdürdü “Gümüşhane Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜSİAD) Başkanı Sayın Yalçın’la görüştük. Eskişehirdeki iş insanlarımızla görüşüp GÜSİAD’ın Eskişehir temsilciliğini açmak için bize teklifte bulundular. GÜSİAD gibi güçlü sivil toplum kuruluşunun varlığı çok önemli. Eskişehirde de birçok iş insanı hemşehrimiz var. Konuyu değerlendireceğiz. Ben tekrar böylesi geniş ve anlamlı bir tanıtım günlerini organize ettikleri için her iki ilimizin Federasyon başkanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Tanıtım günlerine ayrıca Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Eskişehir Bayburtlular Dernek Başkanı Muammer Arduç, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eskişehir’in tanınmış sanayicilerinden Ay Plastik firma sahibi Kazım Ay’da katıldı. Dört gün boyunca devam eden tanıtım günlerine binlerce ziyaretçi gelerek Gümüşhane ve Bayburt’u daha yakından tanıma imkanı buldular. Yöresel ürünler, yöresel sanatçıların folklor gösterilerinin yapıldığı tanıtım günleri 3 Aralık Pazar günü sona erdi.

Editör: Ayhan Aydıner