Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri ve Deneyimli Kafelerde düzenlenen eğitimlere katılan kursiyerlerin el emeklerinin yer aldığı sergi düzenlenen etkinlikle açıldı.

Tepebaşı Belde Evleri’nde ve Deneyimli Kafelerde ahşap boyama, çini boyama, giyim, takı tasarımı gibi birçok branştaki kurslardan eğitim alan kursiyerlerin, el emekleri açılan sergi ile taçlandırıldı. Espark AVM’de düzenlenen ve 625 ürünün yer aldığı serginin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü, İbrahim Arslan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP İl Başkanı Talat Yalaz, EBB Adayı Ayşe Ünlüce, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Kadınlar her şeyi güzelleştiriyor”

Yoğun katılımla gerçekleşen sergi açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “26 Belde Evlerimizde ve Deneyimli Kafelerimizde bu dönem 5 bin 225 kadınımız hizmet aldı. Kadınlar dokundukları her şeyi güzelleştiriyor ve hayata sunuyorlar. Kadınımız evde, işte, sosyal hayatta son derece başarılı. Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlanma hedeflerini kadınlarımızın yetiştirdiği pırıl pırıl evlatlarla devam ettireceğiz. Ben kadınlarımıza teşekkür ediyorum ve bu güzel çalışmalarını ve bu üretkenliklerini her zaman destekliyoruz” diye konuştu.

Çiçekler Başkan Ataç ve Genel Başkan Özel’den

Gürhan Albayrak Bayramda Sağlık Çalışanlarını ve Güvenlik Güçlerini Unutmadı Gürhan Albayrak Bayramda Sağlık Çalışanlarını ve Güvenlik Güçlerini Unutmadı

625 ürünün yer aldığı sergiyi gezen Genel Başkan Özgür Özel’e Başkan Ataç, sergi hakkında ve Belde Evlerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Serginin gezilmesinin ardından ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla CHP Genel Başkanı Özel ve Başkan Ataç tarafından kadınlara çiçek dağıtıldı.

Editör: Ayhan Aydıner