CHP'li Çakırözer; "Askeri olsun, sivil olsun tüm darbelerin, darbe girişimlerinin ve darbe rejimlerinin karşısındayız. Demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi unutmayacağız."

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer 15 Temmuz FETÖ’cü hain darbe girişiminin 6’ncı yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Büyük Önderimiz Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizi, demokrasimizi yok etmek isteyen askeri olsun, sivil olsun tüm darbelerin, darbe girişimlerinin ve darbe rejimlerinin karşısındayız. Demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi unutmayacağız. Demokrasi, hak hukuk ve adalet arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

CHP Eskişehir Milletekili Utku Çakırözer 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle yazılı açıklamada bulundu. 
Açıklamasında darbe girişimini lanetleyen Çakırözer, şu değerlendirmeyi yaptı:
“Sağduyulu ve vatansever halkımızın ve isimsiz kahramanlarımızın darbecilere karşı verdiği mücadelede hayatını kaybeden şehitlerimizi saygıyla anıyorum. O gece aralarında Çiftelerli hemşehrimiz Fatih Dalgıç’ın da olduğu 251 aziz şehidimiz ve yaralanan binlerce kahraman gazimize minnettarız.  Büyük Önderimiz Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, temel hak ve özgürlüklerimizi yok etmek isteyen askeri olsun, sivil olsun her türlü darbelerin, darbe girişimi ve darbe rejiminin karşısındayız. Tüm siyasi partiler 6 yıl önce 15 Temmuz gecesi bombalanan gazi Meclisimizde hep birlikte direndik. Anayasal kurumlarımız, parlamentoda temsil edilen tüm siyasi partilerimiz ve her görüşten yurttaşlarımız omuz omuza ülkemize, demokrasimize sahip çıktık.  15 Temmuz 2016'da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyorum. Demokrasi uğruna can veren 251 şehidimizi asla unutmayacağız. Demokrasi, hak hukuk ve adalet arayışından vazgeçmeyeceğiz!”

Zihni Çalışkan’dan Büyükşehir’e kapalı durak eleştirisi Zihni Çalışkan’dan Büyükşehir’e kapalı durak eleştirisi