Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yıl Cumhuriyetin 100’üncü yılına adanan Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumunda ortaya çıkan anıta ismini Eskişehirliler veriyor. 
Her yıl düzenlenen Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun bu yıl 16’ncısı farklı bir konseptte düzenlendi. Cumhuriyetin 100’üncü yılına adanan 16’ıncı Pişmiş Toprak Sempozyumunda 25 sanatçı, 28 asistan el ele emek vererek 64 parçadan oluşan ortak bir anıt ortaya koydu. Tepebaşı Belediyesi’nin twitter üzerinden başlattığı anket ile anıtın adını kent halkı seçecek. 
Oluşturulan komisyon tarafından halk tarafından önerilen ve öne çıkan 4 isim belirlenerek başlatılan ankette, 100. Yılı Aydınlatan Güneş, Sonsuz Cumhuriyet Anıtı, Cumhuriyet Toprağı Anıtı ve 100’ümüz Cumhuriyet isimleri yer alıyor.
Tepebaşı Belediyesi yetkilileri de tüm Eskişehirlileri ankete katılarak Eskişehir’in simgelerinden biri olacak anıtın adını belirlemeye davet etti. Ankete katılmak isteyenler 3 Aralık Pazar gününe kadar Tepebaşı Belediyesi’nin resmi twitter adresinden oyunu kullanabilecek. 

ADD’den Başkan Ataç’a Ziyaret ADD’den Başkan Ataç’a Ziyaret

Editör: Ayhan Aydıner