Başkan Ataç: “Çamlıca’mız Parmakla Gösterilen Bir Mahalle Oldu” Başkan Ataç: “Çamlıca’mız Parmakla Gösterilen Bir Mahalle Oldu”

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu 

17/02/1975’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Eskişehir’de tamamladı. 

1992 yılında Bilkent Üniversitesi’nde muhasebe bölümüne girdi. 1997’de Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu. Eskişehir’e döndü ve aile şirketi olan Hatipoğlu Cam Sanayii’nde çalışmaya başladı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Aile şirketinde çalıştığı sürece birçok şirket ve fabrika kurdu. Sonrasında tüm şirketler, Europen çatısı altında birleştirilip 2 bin kişinin çalıştığı halka açık bir sanayi şirketine dönüştü.

2004-2010 arası Eskişehirspor’da; yönetici, başkan yardımcısı ve başkan olarak görev yaptı. Eskişehirspor’u 20 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkardı. Evli ve 2009-2013-2015 doğumlu 3 çocuğu var.

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp

02.03.1972 tarihinde Eskişehir’in Beylikova ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı ilçede tamamlamış olup, lisans eğitimini Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti’den Beylikova İlçe Belediye Başkanı olmuştur. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçiminde ikinci kez, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçiminde ilse üçüncü kez AK Parti’den Belediye Başkanı olarak seçilmiş olup, halen bu görevini devam ettirmektedir. Belediye Başkanlığı görevi boyunca Beylikova’da birçok ilke imza atmış ve yıllarca her alanda örnek bir belediyecilik sergilemiştir.

Belediye Başkanlığı görevi dışında sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol oynamıştır. S.S. Beylikova İlçe Merkezi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığı, Beylikova İlçesi Süt Üreticileri Birliği Başkanlığı, Beylikova Sulama Birliği Başkanlığı görevlerini de yürütmektedir. Bunun dışında Eskişehir Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği Delegeliği, Beylikova BEYDER kurucu üyeliği, Beylikova Spor Kulübü Başkanlığı, Türk Kızılayı Genel Merkez Üst Kurul Delegeliği görevlerini de yürütmüştür.

Enerji, İnşaat ve Gıda alanında faaliyet gösteren aile şirketi üzerinden ticaretle uğraşmaktadır. Eskişehir Ticaret Odası ve Eskişehir Sanayi Odası’na üyedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

Tepebaşı Belediye Başkan Adayı – Hamid Yüzügüllü

21 Mart 1973 tarihinde Sivrihisar’ın Demirci Mahallesi’nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sivrihisar’da tamamladı.

1993 yılında ağabeyi ile başladıkları ticaret hayatında büyük başarılara imza attı. Kurdukları Yüzügüllü Şirketler Grubu onun döneminde birçok sahada etkili olmaya başladı. Kuyumculuk, akaryakıt, inşaat, otomotiv, lojistik, işletme, gıda, piliç üretimi ve tarım gibi çok yönlü ve çok boyutlu bir ticari alanda hizmet üretmekte olan grubun şirket merkezi de halen Sivrihisar’dadır.

Yüzügüllü Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamid Yüzügüllü ticaretteki bu başarılarının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projelerinde de görev aldı. 

Sivrihisar’daki okul aile birlikleri, Sivrihisar Spor Kulübü yönetimi, Eskişehir Ticaret Odası 17. Meslek Komitesi Başkan Yardımcılığı, Eskişehir Kızılay Şube Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2009 yılından 2014 yılına kadar Sivrihisar Belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu. 

Sivrihisar halkının takdiri ile 2014 yerel seçimlerinde Sivrihisar Belediye Başkanı olarak seçilen Hamid Yüzügüllü, vizyonu ve belediyecilikteki başarıları ile de adından çok söz ettirdi. Genç, Dinamik, Azimli ve Çalışkan kişiliği ile tanınan Hamid Yüzügüllü Sivrihisar’da birçok kalıcı esere ve yüzlerce projeye imza atmıştır.. 2019 yerel seçimlerinde 2. kez Sivrihisar Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Alpu Belediye Başkan Adayı Alparslan Kokulu

1990 yılında Eskişehir'in Alpu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 

Mesleki eğitimini Baksan Mesleki Eğitim Merkezi'nde otomotiv elektrik alanında sürdürerek bu alanda uzmanlık kazandı. Mesleki hayatına başladıktan kısa bir süre sonra kendi otomotiv elektrik dükkanını açtı.

2019 yerel seçimlerinde mahalle muhtarı seçildi. Ayrıca, 33 mahalle muhtarının desteğiyle Muhtarlar Derneği Başkanlığı görevini üstlendi.

Sivil toplum kuruluşlarına olan bağlılığını Alpu Derneği üyesi olarak ve Eskişehir Alpu İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı olarak sürdürmektedir.

2003 yılından bu yana Ülkü Ocakları bünyesinde aktif bir üye olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, 2009-2019 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi ilçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Beylikova Belediye Başkan Adayı Vahit Kara

1979 yılında Sivrihisar’da doğmuştur. İlk, orta ve lise tahsilini Bolvadin ilçesinde, üniversite öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamlamıştır.

2003 yılında kısa dönem askerlik görevini ifa ettikten sonra Eskişehir'de tohum üretim ve satışı yapan bir firmada çalışma hayatına başlamıştır. 2006 yılından itibaren sırasıyla; Karapazar Tarım Kredi Kooperatifi, Kayı Tarım Kredi Kooperatifi ve Beylikova Tarım Kredi Kooperatiflerinde farklı unvanlarda çalışmıştır. 

2020 yılından itibaren Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü - Tedarik Daire Başkanlığı’nda yönetmen olarak çalışmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Çifteler Belediye Başkan Adayı Kadir Bıyık

1985 yılında Eskişehir’de doğmuş olup, aslen Çiftelerlidir. 

İstanbul Aydın Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Çifteler Ülkü Ocağı Başkanlığı, Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı ve MHP İl Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Evli olan Kadir BIYIK iyi derecede İngilizce bilmekte olup, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı Çifteler Belediye Başkanı seçilmiştir.

Günyüzü Belediye Başkan Adayı – Hidayet Özmen

1976 Yılında Eskişehir’in Günyüzü ilçesinde doğdu. İlkokul tahsilini yine Günyüzü ilçesinde tamamladı.

Ortaokul ve lise tahsilini Polatlı İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Aktif olarak tarım ve hayvancılık işletmeleri çalıştırmaktadır.

2020 yılından bu yana Büyük Birlik Partisi Günyüzü İlçe Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Han Belediye Başkan Adayı – Bekir Belceli

1966 Yılında Han ilçesinde doğmuştur. İlkokul ve Ortaokul eğitimimi Han’da bitirdikten sonra lise eğitimini Çifteler Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. 20.10.1989'da Çifteler Vergi Dairesi Müdürlüğü’nde İcra Memuru olarak göreve başlamış, 1991 yılında Han’ın ilçe olması nedeniyle Han Mal Müdürlüğü’ne atanmıştır. Bu tarihten beri Han Mal Müdürlüğü’nde Veznedar, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve 13 yıl Mal Müdürü görevini yürütmüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır.  

İnönü Belediye Başkan Adayı  - Serhat Hamamcı

1990 yılında Eskişehir'in İnönü ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İnönü ilçesinde tamamladı.

Askerlik öncesi ve sonrası iş hayatına, İnönü'de faaliyet gösteren Ford Otosan ve Seranit Seramik Fabrikaları'ndaki görevleri sonrası İnönü'de esnaflık yaparak devam etti. 2016-2019 yılları arasında İnönü Ülkü Ocakları Başkanlığı görevinde bulunan ve 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’ndan AK Parti İnönü Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Serhat Hamamcı, İnönü Belediye Başkan Yardımcılığı ve İnönü Belediyesi Spor Kulübü Başkanlığı görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mahmudiye Belediye Başkan Adayı – Murat Uçarer

1984 yılında Eskişehir’de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimi Mahmudiye’de tamamlamıştır.

Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümü mezunudur. AK Parti’de 2014 Gençlik Kolları Başkanlığı ile başlayan görevi; Seçim İşleri, SKM, Tanıtım ve Medya Başkanlıkları ve 2020- 2023 yılları arasında Mahmudiye İlçe Başkanlığı görevi ile devam etmiştir.

Mahmudiyeliler Kültür ve Dayanışma Derneği (MAHDER) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Hali hazırda derin kuyu dalgıç pompası işiyle uğraşmaktadır. Vinçler ile derin kuyulardaki pompa boru kablo servisi ile hizmet vermektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Zeynep Güneş

1976 yılında Mihalgazi’de doğmuştur. Orta ve lise öğrenimini Sarıcakaya İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamış olup, lisans mezunudur.

2003 yılında AK Parti Mihalgazi Kadın Kolları Başkanlığına seçilerek, 2014 yılına kadar görevini devam ettirmiştir.

2004 yılında ise 116 kadın üyeden oluşan tarımsal kalkınma kooperatifini kurmuştur.

2014’ten bu yana Mihalgazi Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir. Baybars'ın annesidir.

Mihalıççık Belediye Başkan Adayı Halil Sami Barış

01/02/1969 tarihinde Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini 1987 yılında Mihalıççık’ta tamamlamıştır.

İş hayatına doğup büyüdüğü Mihalıççık’ta esnaflıkla başlamıştır. 2014 yerel seçimlerinde  AK Parti Mihalıççık Meclis Üyesi olmuştur. Bu görevin süresince belediye başkanlığını da vekaleten yürütmüştür. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Erhan Erden

30.04.1979 tarihinde Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde doğmuştur.

İlkokulu Beykışla Köyü İlkokulu, Ortaokulu Seyitgazi Ortaokulunda bitirdikten sonra lise eğitimini Çankırı Astsubay Hazırlama Okulunda tamamlayarak, Polatlı Topçu ve Füze Okul Komutanlığında tamamlamış ve Astsubay olarak 1997 yılında göreve başlamıştır. Ülkenin çeşitli illerinde görev yaptıktan sonra 2013 yılında görevi bırakmıştır.

2014 yılı yerel seçimleri ile Beykışla Mahalle Muhtarı, 2016 yılı itibariyle Seyitgazi Muhtarlar Derneği Başkanı, 2017 yılı itibari ile S.S. Beykışla Sulama Kooperatifi Başkanı, 2019 yılı itibari ile Seyitgazi Ziraat Odası Başkanı, 2021 yılı itibariyle de S.S. Seyitgazi Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurarak başkanlığına seçilmiştir. Evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Sivrihisar Belediye Başkan Adayı – Hüseyin İlhan

1971 yılında Sivrihisar’da doğmuştur. Eğitimini aynı ilçede tamamlamıştır. 21 yıl özel sektörde yöneticilik görevinde bulunmuştur.

2002 yılında AK Parti Nasreddin Hoca Beldesi kurucu belde başkanıdır. 2004 Yerel Seçimlerinde belde belediye başkan adaylığı, 2005 ve 2008 yıllarında AK Parti Sivrihisar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca birçok dernekte kurucu başkanlık ve çeşitli görevlerde bulunmuştur.

2009 Yerel Seçimlerinde Nasreddin Hoca Beldesi’nde belediye başkanı seçilmiştir. 2014 yılında ise Sivrihisar Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiştir ve 2014 yılından bu yana Sivrihisar Belediye Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Editör: Ayhan Aydıner