Şirintepe Mahallesi’nde Sürücülere Çalışma Uyarısı Şirintepe Mahallesi’nde Sürücülere Çalışma Uyarısı


Tepebaşı Belediyesi tarafından yapılan park düzenlemeleri, yenileme, yapım ve onarım çalışmaları kentin çehresini değiştiriyor. 
2023 yılı da Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından verimli bir yıl olarak geride kaldı. Belediye ekipleri tarafından yıl boyunca yapılan çalışmalar ile 22 bin 865 metrekarelik 21 yeni park kente kazandırıldı. Öte yandan 50 bin 41 metrekare alana sahip 7 adet park da yenilenerek kent halkının hizmetine sunuldu.
Yapılan çalışmalar neticesinde Tepebaşı ilçesindeki toplam park alanı da 2 milyon 429 bin 329 metrekareye ulaştı. 
Başkan Ataç: Yeşiller içinde bir kent hedefimize ulaştık
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da Tepebaşı’nda gerçekleştirilen yeşil alan çalışmalarının başarıya ulaştığını belirterek, “Tepebaşı bölgemiz, bünyesindeki parklar ile vatandaşlarımız için önemli bir mola yeri, soluk alma noktası konumunda. Yeşil alan oranları ile zaten başarılı bir seviyede bulunan ilçemize yeni parklar yapmaya, mevcut parklarımızı da yenilemeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızdan parklarımız ile ilgili aldığımız geri dönüşler çok olumlu, insanımız yeşil alanları seviyor. Aynı zamanda çocuklarımızın da güzel ve sağlıklı biçimde vakit geçirebileceği alanlar oluşturmak çok önemli. 2023’te 22 bin 865 metrekarelik 21 yeni parkı kent halkımızın hizmetine sunduk, 7 adet parkımızı da yeniledik. Park yapım ve yenileme çalışmalarında son bir yıl içinde 23 adet spor aletinin montajını yaptık. Muhtelif mahallelerimizde 1 adet basketbol, 1 adet futbol, 1 adet voleybol sahası olacak şekilde 3 adet spor sahası yaptık. Park yapım çalışmaları kapsamında 1 adet 358 metrekarelik bisiklet parkuru Uluönder Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi ile Samimi Sokak Parkı’nda vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Tepebaşı, kendine yakışır, şık ve çağdaş yeşil alanları ile iftihar edilen bir bölge oldu, bunun için çok mutluyum” diye konuştu.
Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri de kent genelinde park yapım, onarım ve yenileme çalışmalarının aksatılmadan sürdürüleceğini ifade etti. 

Editör: Ayhan Aydıner