banner8
Öne Çıkanlar eskişehir büyükşehir belediyesi eskişehir fizyomer Hafriyat atıkları Recep Tayyip Erdoğan kadın
banner47

Bu haber kez okundu.

Çakırözer: "Esnaf alarm veriyor"

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine gerçekleştirdiği ziyaretlerde esnafı dolaşan CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Sivrihisarlı yorgan ustası Hazım Karabudak, Kemal Çini ve kadın girişimci Süt Evi sahibi Merve Duman ile ekonomiyi konuştu, esnafın sıkıntılarını dinledi. Şehir merkezinde de ilçede de esnafın zor durumda olduğu aktaran Çakırözer, “Kent merkezinde de ilçelerimizde de esnaf alarm veriyor. Sivrihisar’ımız Eskişehir’imizin en büyük ilçelerinden. Caddede yürürken bakıyoruz bir esnaf açıksa bir esnafımız kapalı. Küçük esnafımız ekonominin can damarı. Onları ayakta tutabilmek için her türlü destek bir an önce sağlanmalı” dedi.

Yorgancı ve sütçüyle esnafın derdini konuştu

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, ilçe esnafını dolaşarak talep ve sıkıntıları dinledi. İlçenin merkezindeki lokanta, fırın, bakkal gibi dükkanları ziyaret eden Çakırözer, aynı sokaktaki yorgan ustaları Hazım Karabudak, Kemal Çini ve Süt Evi sahibi, besici Merve Duman ile ekonomiyi konuştu, esnafın sıkıntılarını dinledi. Çakırözer’e CHP Sivrihisar İlçe Başkanı Ahmet Çakır ve yönetimi de eşlik etti.

"Esnafın sesi duyulmalı"

Şehir merkezinde de ilçe merkezinde de esnafın durumunun içler acısı olduğunu vurgulayan CHP’li Çakırözer, esnafın alarm verdiğini söyledi. Çakırözer, “Sivrihisar’ımız Eskişehir’imizin en büyük ilçelerinden. Burada bile ana caddelerde birçok dükkan kapalı. Ülke ekonomisinin temel direği yerel esnafımızı bu şekilde görmek çok acı. Esnafımıza kredi değil, nakit desteği verilmeli. Verilemiyorsa borçları faizsiz uzun vadede ertelenmeli. Artık zor durumdaki esnafımızın sesi duyulmalı” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol