banner235
banner47

Ataç Balkan göçmenleriyle buluştu

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın, kentte faaliyet gösteren kültür dernekleri ile temasları sürüyor. Başkan Ataç son olarak CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ile birkikte Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği (ERBALDER) Başkanı Neziha Bilen ve dernek üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda Bilen, ERBALDER’in faaliyetlerine ilişkin bilgiler aktardı.

Başkan Ataç: Çok önemli değerler katıyorsunuz

Buluşmadan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Ataç da Balkan ve Rumeli göçmenlerinin, Eskişehir’e önemli katkılar sunduğunu ifade etti. Başkan Ataç, “Bugün bu toplantıda bir araya gelmemiz beni çok memnun etti. Yıllardır Balkan göçmenleri ile çok yakın ilişkilerim var. Benim muayenehanemde de yardımcılarım hep Balkan göçmeni oldu ve işlerinde disiplinli, temiz, çevik ve zeki insanlardı. On yıllardır sizlerle süren dostluklarımdan dolayı çok mutluyum. Sizler, güzel kentimiz Eskişehir’in kültürel ve sosyal hayatına çok önemli değerler katıyorsunuz. Eskişehir, içindeki her bir vatandaşımızın birlikteliği ile oluşan, mükemmel bir kent. Bu güzel derneğimizin kurulacağını öğrendiğimde de çok sevindim, gönülden destek olacağımı ifade ettim. Sonuna kadar arkanızdayım. Ben, derneklere siyasetin sokulmasına şiddetle karşıyımdır. Kim, hangi görüş olursa olsun. Tabi ki herkesin siyasi düşüncesi olacak, bundan rahatsız olunamaz. Ama bir derneğin, siyasi amaçlara basamak yapılmasını şiddetle reddediyorum. Dernek, herkese eşit yaklaşım ile hareket etmelidir. Bu güzel dernek de bu anlayış ile hayata geçirilmiş. Çok güzel işler yapacağınızı, başarı ile mesafe kat edeceğinizi düşünüyorum. Yolunuz açık olsun, bizler Tepebaşı Belediyesi olarak yanınızdayız. 1999’dan bu yana nasıl başımız dik yürüyorsak, bundan sonrada dik şekilde yürüyeceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun, yolunuz açık olsun” diye konuştu.

“Hep birlikte barış ve huzur içinde yaşıyoruz”

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise Balkan göçmenlerinin, Anadolu kültürüne olumlu etkisine dikkat çekti ve “Balkanlar kaynaklı göçler, toplumumuzu o kadar zenginleştirmiş ki, Eskişehir’e baktığımızda bunu son derece güzel şekilde görebiliyoruz. Balkan göçmenlerine çok şey borçluyuz, katkılarınız çok büyük. Derneğinizin kurulmuş olmasından da son derece mutluyuz. Sergilediğiniz dayanışma ve beraberlik için tebrik ediyorum. Hep birlikte barış ve huzur içinde yaşıyoruz. Ahmet Başkanımız da bu konuda her zaman üzerine düşeni yapıyor, destek oluyor. Daha güzel günlerde bir araya gelmek üzere hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

“Güzel işler yapmaya başladık”

ERBALDER Başkanı Neziha Bilen de “Bugün bu toplantıyı düzenleyerek bizleri onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyoruz, çok hoşnut olduk. Kurulma aşamamızda da bizlere güç ve moral verdiği için Ahmet Başkanımıza teşekkür etmek isterim. Bu yola çıktıktan sonra güzel işler yapmaya başladık. Bulgaristan genel seçimlerinde, oy kullanma hakkına sahip olan vatandaşlarımız için ilk defa Tepebaşı’nda sandık kuruldu. Çok büyük bir başarı ile bu çalışmayı tamamladık. Tüm üyelerimiz de özveri ile görev yaptı. Bu çalışmalar neticesinde Bulgaristan’a davet edildik. STK’lara yönelik hibe programlarına başvurularda bulunuyoruz. Dernek olarak yoğun bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Tepebaşı bölgesindeki Balkan göçmenlerinin daha aktif olarak temsil edilmesi amacı ile çalışmalar yapacağız. Bu yolda bizleri daima destekleyen Ahmet Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Daha sonra Bilen, Başkan Ataç’a bir anı tabağı hediye etti. Tepebaşı Belediye başkan yardımcılarının da yer aldığı buluşma, çektirilen fotoğraf ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol