Eskişehir Borsa İstanbul Fen Lisesi Türkiye Finallerinde Kentimizi Temsil Edecek Eskişehir Borsa İstanbul Fen Lisesi Türkiye Finallerinde Kentimizi Temsil Edecek

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Erkekler 2. Liginde mücadele eden Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, ligde gösterdiği başarılı performans ile play-off turuna kalmayı başarmıştı.
Sivas Taha Akgül ve Mecnun Otyakmaz Spor Salonlarında oynanacak Hentbol 1. Ligine yükselme aşaması D grubunda yer alan ekibimiz, ilk mücadelesinde 6 Mart Çarşamba saat 16.00’da Isparta Belediye ile karşılaşacak.
Grubun ikinci maçında 7 Mart Perşembe saat 12.00’de Hopa Gençlik ve Spor Kulübü ile karşılaşacak olan Eskişehir Büyükşehir, grubun son maçında 8 Mart Cuma saat 17.00’de Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ile puan mücadelesine çıkacak.
Statüye göre maçlar, 16 takımlı 4 eleme grubunda tek devreli lig usülü oynanacak. Gruplarında birinci olan takımlar, dörtlü finale yükselme ve gelecek sezon THF Erkekler 1. Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanacaklar.
Lig sıralamasını belirlemek için yapılacak olan dörtlü final maçları da Türkiye Hentbol Federasyonu'nun belirleyeceği bir merkezde, 19 ve 20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Editör: Ayhan Aydıner