banner198
banner205
banner47

“Kapanan iş yerlerine devlet desteği verilmeli”

Çakırözer, “Lokantacı olsun, kahvehaneci esnafı olsun Türkiye’de onbinlerce esnafımız aylardır sıkıntı içinde. Üç haftalık açıklanan tam kapanma kararı şimdi tüm esnafımızı derinden etkileyecek. Zor durumdaki esnafımızın her türlü borcunun faizsiz ertelenmesi, kira desteği ve buralarda çalışan emekçilerimize maaş, gelir desteği bir an önce açıklanmalıdır” dedi.

AYLARDIR İŞ YAPAMAYAN KAHVECİ ESNAFINA EV ZİYARETİ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Şirintepe Mahallesi’nde kahvehane işletmecisi Sinan Yıldız ve ailesini evlerinde ziyaret etti. Ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Çakırözer, salgınla mücadele kapsamında açıklanan üç haftalık tam kapanma kararını değerlendirdi. Çakırözer, “Tam kapanma kararı alındı. İnsanımızın sağlığı her şeyden önemli ama iş, aş da önemli. Herhangi bir gelir güvencesi, kira desteği, fatura desteği olmadan açıklanan bu karar zor durumdaki esnafımızı daha da etkileyecek. Tüm esnafımızın için acil destek paketi açıklanmalı” dedi.  Esnaf Yıldız ise, “Kahveciler olarak hepimiz çok sıkıntıdayız. Fatura, kira, kredi, sigorta borçlarımız var. Bunları anlatarak bitiremiyoruz. Gerçekten çok zor durumdayız” dedi.

DESTEK PAKETİ AÇIKLANMALI

Salgın döneminde en büyük sıkıntıyı çeken esnafların başında lokantacı, kahveci esnafı geldiğini belirten Çakırözer, “Lokantacı olsun, kahveci esnafı olsun Türkiye’de onbinlerce esnaf aylardır sıkıntı içinde. Yardım kolileri ile hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.  Açıklanan tam kapanma kararı esnafımızı, emekçilerimizi, geçim derdindeki yurttaşlarımızı maalesef daha da etkileyecek. Evet insanımızın sağlığı her şeyden önemli ama aşı da önemli. Esnafımıza, emekçimize tam gelir desteğiyle bu kapanma kararı kamuoyuna duyurulmalıydı. Zor durumdaki esnafımızın her türlü borcunun faizsiz ertelenmesi, kira desteği ve buralarda çalışan emekçilerimize maaş desteği bir an önce açıklanmalıdır” açıklamalarında bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol