banner8
Öne Çıkanlar çevre kirliliği kemal şenocak Özdemir Çakacak Yunus Emre kadın
banner47

Bu haber kez okundu.

"Meraklı Çocuklar için Koronavirüs Rehberi"

İtalyan Çocuk Müzeleri işbirliği ile oluşturulan ve Uluslararası Çocuk Müzeleri Birliği tarafından desteklenen “Meraklı Çocuklar İçin Koronavirüs Rehberi” İnformel Eğitim-çocukistanbul’un girişimi ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi  işbirliği ile Eskişehirli çocuklarla buluşuyor. Salgın nedeniyle reklam mecralarını ve sosyal medyayı aktif olarak kullandıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, çocukları da bu konuda bilinçlendirmek amacıyla “Meraklı Çocuklar İçin Koronavirüs Rehberi” dağıtımına devam ettiklerini belirttiler. 
Çocukların ‘Koronavirüs nedir?’, ‘Kendimi, ailemi nasıl koruyabilirim?’, ‘Evde kalmak gerçekten gerekli mi?’ gibi sorulara rehber aracılığıyla yanıt bulduğunu belirten yetkililer, rehber ile çocukları endişeye sevk etmeden tüm dünyanın karşılaştığı bu zorluğu anlamalarına yardımcı olmaya çalıştıklarının altını çizdiler. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de rehberin ilk sayfasında çocuklara seslenerek, çocukları salgından korkmamaları ve doğru önlemleri almaları konusunda uyardı. Büyükerşen mesajında “Bu virüsü korkarak yenemeyiz. Virüse karşı güçlü ve ayakta kalmak zorundayız. Sizlere çok inanıyor ve güveniyorum. Dünya güzeldir, yaşamak güzeldir. Hep birlikte yaşamak, hepsinden güzeldir!” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol