banner8
Öne Çıkanlar Koronaya inat yaşasın hayat çocuğa karşı cinsel taciz yunusemre haftası İrfan Özdemir şerife teyze
banner47

Bu haber kez okundu.

“Karayolları vatandaşın sesini duymalı”

Çakırözer, “Bu 5 mahallemize Ankara-Eskişehir karayolu üzerinden giriş sağlanıyor. Bu kavşakta ‘cep’ olmaması nedeniyle her yıl onlarca trafik kazası yaşanıyor, insanlarımız yaşamını yitiriyor. Mahalle muhtarlarımızın Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne verdiği sayısız dilekçeler var. Bu dilekçelerin gereği yapılmış değil. Daha fazla kaza yaşanmaması için bu kavşağa iki ya da üç aracın art arda durabileceği bir cep yapılması gerekli” dedi.

 Kavşakta buluştular

Eskişehir’in Odunpazarı  ilçesi sınırları içerisinde yer alan İmişehir, Türkmentokat, Karatepe, Sakıravak ve Işıkören mahallelerine Ankara-Eskişehir karayolu üzerinden giriş sağlayan kavşaklarda dönüş yapacak araçların güvenliğini sağlayacak  ‘cep’ler olmaması nedeniyle her yıl onlarca ölümlü kaza yaşanıyor. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, kazaların yaşandığı kavşakta 5 mahallenin muhtarları ve yurttaşlarla bir araya gelerek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan kavşakların bir an önce güvenli hale getirilmesi çağrısında bulundu. 

"Halk her gün kaza olacak diye tedirgin"

Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi ve talep edilen kavşağın bir an önce yapılması için Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne toplu dilekçeler ilettiklerini söyleyen mahalle muhtarları, bugüne kadar taleplerinin karşılanmadığını ifade etti. İmişehir Muhtarı Kadir Zaptiye, “5 köyün muhtarı bir araya geldik. Ankara-Eskişehir yolu üzerinden köylerimize dönüşte kullandığımız bu kavşakta, iki ya da üç aracın arka arkaya girebileceği kısa bir cep yapılması için dilekçemizi verdik. Burada dönüşlerde diğer araçlar sürat yaptığı için çok fazla kaza meydana geliyor. Bölge halkı her gün bir kaza olacak diye çok tedirgin” dedi.

“Artık sesimiz duyulmalı”

Artık seslerinin duyulmasını istediklerini dile getiren Türkmentokat Mahalle Muhtarı Ali Osman Güzel ise, “Bu kavşağa sadece küçük bir cep ihtiyacı var. Defalarca Karayollarına yazı gönderdik ama maalesef bir dönüş alamadık. Burada dönüşlerde çok fazla ölümlü kazalar meydana geliyor. Artık sesimiz duyulmalı” çağrısında bulundu.

"Cep bir an önce yapılmalı”

CHP’li Utku Çakırözer, mağduriyetlerin giderilmesi ve kazaların son bulması için konunun takipçisi olacağını söyledi. Çakırözer, “Eskişehir-Ankara Karayolu üzerinden Türkmentokat, İmişehir ve daha birçok mahallemizin girişi yapılıyor. Bu yol üzerinde bir cep olmadığı için büyük kazalar yaşanmakta. Buraya mahallelere dönüşte bir cep yapılırsa ölümlü trafik kazaları engellenmiş olacak. Muhtarlarımızın Karayollarına gönderdikleri dilekçeler var. Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden, Ulaştırma Bakanlığı’ndan İmişehirliler, Türkmentokatlılar ve tüm Eskişehirliler olarak talebimiz; bu ölümlü kazaların engellenmesi için birkaç aracın arka arkaya durabileceği küçük bir cebin yapılmasına ihtiyaç var. Aksi halde burada kazalar olmaya ve insanlar ölmeye devam edecek. Bu cep bir an önce yapılmalı” diye konuştu.

“Bu yollarda daha fazla insan yaşamını yitirmemeli”

Çakırözer, tüm çağrılara rağmen yıllardır tamamlanmayan ve ölümlü trafik kazaları yaşanmaya devam eden Alpu- Beylikova-Mihallıcık Yolu ile Seyitgazi-Kırka-Afyon yollarını da hatırlatarak,  “Artık bu yollarda daha fazla insan yaşamını yitirmemeli. Bu yollar Eskişehirlilerin taleplerini karşılayacak şekilde bölünmüş yol olarak bir an önce hayata geçirilmeli” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol