banner8
Öne Çıkanlar Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Semt Pazarları Dr. Naile Karakehya Eskişehir İl Sağlık Müdür Recep Tayyip Erdoğan
banner47

Bu haber kez okundu.

“Ülkemizin geleceği adına sevindirici”

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan doğalgaz müjdesi hakkında değerlendirmede bulundu. Ülkemizin son yıllarda attığı adımlarla yeni enerji ve yer altı kaynaklarına ulaşmasının çok önem taşıdığını belirten Güler, “Türkiye’nin kararlılıkla ve uzun yıllardır sürdürdüğü tam bağımsız enerji üretimi çalışmaları neticesinde Fatih Sondaj Gemisi tarafından Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfedilmesi milletimizin ve ülkemizin geleceği adına son derece sevindiricidir. Çünkü Türkiye’nin enerjiye olan ihtiyacı her geçen gün artmakta, enerjide yurt dışına bağımlı olmamız dövize olan ihtiyacımızı ve buna bağlı olarak da cari açığımızı yükselmektedir” diye konuştu.

“Milletimizin parası ülkemizde kalacak”

Türkiye’nin yeni enerji kaynaklarına ulaşmasının önemine değinen Güler, “ Mavi vatanımızda atılan adımlar Türkiye’nin enerji üretimindeki yönünün değişmesine, yurt dışına olan enerji bağımlılığımızın azalmasını sağlayacaktır. Enerji ithalatımızın azalması sebebiyle milletimizin parası ülkemizde kalacaktır. Ayrıca açıklanan doğalgaz rezerv miktarının büyüklüğü ve yeni rezerv potansiyelleri sebebiyle Türkiye enerji üretiminde de önemli bir noktaya gelecek, bölgedeki konumu da değişecektir. Akdeniz ve Karadeniz’de yürütülen sondaj çalışmalarının yeni yer altı kaynaklarına ulaşmamıza vesile olmasını, bu sayede ülkemizin enerji üretiminde üst sıralara yükselmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol