banner235
banner47

Kabukcuoğlu sordu, Karaismailoğlu cevapladı

Kabukcuoğlu, Mihalıççık Yunusemre İstasyonu’nda trenlerin sadece gece saatlerinde durduğunu, bölge halkının gündüz saatlerinde de uygun trenlerin durmasını talep ettiğini içeren soruya Bakan Karaismailoğlu, bu istasyonda ilgili trenlerin gündüz saatlerinde de duruş yapması konusunun değerlendirileceğini söyledi. 

Yatırım planı için bir 15 yıl daha beklenilmemeli 

2007 yılından bu yana adı konulan ancak bir çivisi dahi çakılamayan 53 km uzunluğundaki Eskişehir Güney Çevre Yolu’nu hatırlatan Kabukcuoğlu’na  Bakan Karaismailoğlu, proje çalışmalarının  tamamlandığını, bu yolun yatırım programına alınmasının beklendiğini söyledi. Cevabı değerlendiren Kabukcuoğlu, “ Çevre yoluna alternatif olup, şehir trafiğimizi rahatlatacak Güney Çevre Yolu’nun proje çalışmaları tamamlandığına göre, bu projenin derhal hayata geçirilmesi veya bekletilmesi AK Parti hükümetlerinin tercihidir. Eskişehirlilerin bu ihtiyacı bugüne kadar öncelik bulmadı.” dedi.

3 yılda 2 kilometrelik yol 

Halk arasında ölüm yolu olarak bilinen Eskişehir-Alpu-Bozan-Mihalıççık yolunu da sorularıyla gündeme getiren Kabukcuoğlu’na Bakan Karaismailoğlu, 39 kilometrelik yolun 2,1 kilometresinin tamamlandığı ve çalışmaların devam ettiği yönünde cevap verdi. Kabukcuoğlu bu cevabı, “ 2019 Mart ayında törenle başlatılan Alpu Yolu çalışmaları, aradan 3 yıla yakın zaman geçmesine rağmen 2 kilometre yol yapılarak, henüz törenin düzenlendiği noktaya dahi varılamadı.” şeklinde değerlendirildi. 

Eskişehir-Afyon yolu unutuldu 

İYİ Partili Kabukcuoğlu’nun , Eskişehir- Afyon yolunun Eskişehir il sınırları içerisinde yer alan kısmının  ne zaman yapılacağı hususunda yönelttiği sorusu, Bakan Karaismailoğlu tarafından, proje çalışmalarının  2021 yılı sonunda tamamlanmış olup, yatırım programına alındıktan sonra yapılacağının planladığı şeklinde karşılık buldu. 

İnternetsiz mahallelerimiz var 

Mobil Haberleşme Altyapısının Eskişehir’in kırsaldaki birçok mahallesinde yetersiz kaldığını, vatandaşların iyileştirme taleplerini 2020 yılından bu yana Bakanlığa ilettiklerini söyleyen Kabukcuoğlu, “ Bakanlık 2009 yılında geçilen 3G teknolojisini kırsalda yeterli gördüğü için, köylerimizin bu talepleri karşılık bulmuyor. 2016’dan bu yana 4.5 G hizmeti verilirken, 3G’yi yeterli göremeyiz. Sn. Bakan şuan için Eskişehir’de 6 farklı yerleşim yerinin değerlendirme aşamasında olduğunu söylediler. Eskişehir’imizin kırsalında yaşayan vatandaşlarımızın daha çok mağdur olmaması adına konunun takipçisi olacağız. ”dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol