banner112
banner105
banner47

'Emirdağ'ın sorunlarının takipçisiyiz'

Süllü, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ile birlikte Emirdağ’da gerçekleştiren çalışmada, muhtarlar, STK, siyasi parti temsilcileri, Sobacılar Çarşı esnafı ve kanat önderleri ile bir araya geldi. Jale Nur Süllü burada yaptığı konuşmada; “Emirdağ Afyonkarahisar’ın ilçesi olsa da kültürel, tarihsel, ekonomik, sosyal bağlarla Eskişehir’e bağlıdır ve biz Eskişehirlilerin gönlünde Emirdağlı dostlarımızın yeri başkadır. Tüm zenginliklerine karşın, hak ettiği yatırımların yapılmaması nedeniyle sürekli göç veren ilçemizin sorunlarını, Emirdağlı hemşerilerimizden dinlemek için buradayız” dedi.

CHP Emirdağ İlçe Başkanı Barış Can ve yöneticileri ile Esnaf, Ticaret ve Sanayi Odası, Ziraat Odası, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ziyaretleri gerçekleştiren heyet, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na iletilmek üzere bir rapor hazırladı. Ziyaret sonrası, Süllü, “Tarım ve hayvancılıkta yüksek girdilerle geçimini sağlayamayan çiftçilerimiz, 90 haneli köylerin 10 haneye düştüğünü, nüfusun göç ettiğini, desteklerin yetersizliğini, krediye ulaşmakta zorluk çektiklerini; 2020 desteklerini hala alamadıklarını anlattı. Yaylalarda sürdürülen altın arama faaliyetleri nedeniyle çevre ve su kaynakları konusunda kaygılılar.  Devlet Hastanesindeki doktor ve ekipman eksikliği nedeniyle Eskişehir’e gitmek zorunda kaldıklarından şikayetçiler. Esnafın en önemli şikâyeti ise zincir market sayısının hızlı artışı ve ürün yelpazesinin çeşitliliğinin yerel esnafa olumsuz etkisi.  Çok sık ölümlü kaza yaşanan Suvermez Kavşağına alt geçit yapılması taleplerini bizlere ilettiler” dedi.

Kendisini evinde hissederek temaslarını gerçekleştirdiğini söyleyen Süllü, Eskişehir–Emirdağ bağının, ilçe halkının sorunlarının da sorumluluğunu kendisine verdiğini ve Afyon milletvekili Burcu Köksal ile birlikte takip edeceklerini vurgulayarak; “Ziyaretimizde bizlere eşlik ederek ağırlayan Cumhuriyet Halk Partisi Emirdağ İlçe Başkanımız Barış Can ile örgütümüze ve bizlere gönüllerini açan Emirdağlı hemşerilerime yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol