banner8
banner47

Bu haber kez okundu.

CHP’den Azerbaycan Büyükelçiliği’ne destek ziyareti

Heyette yer alan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Ermenistan’ın bu saldırgan tutumu asla kabul edilemez. Uluslararası hukukun açık ihlali olan bu saldırıları en sert biçimde kınıyoruz, lanetliyoruz. Cumhuriyet Halk Partimizin her zaman olduğu gibi bu saldırı karşısında da can Azerbaycan’a desteği tamdır. Halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafada bulunan kardeş Azerbaycan halkının yanındayız. Türkiye ve Azerbaycan iki devlet ama tek millettir, tek yürektir” dedi. Çakırözer, ziyaretinde Büyükelçi Hazar İbrahim’e Eskişehir’in Azerbaycan halkı ile dayanışma içinde olduğunu da aktardı.  

DAYANIŞMA ZİYARETİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç başkanlığında Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ankara Milletvekili Murat Emir’den oluşan heyet, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısı dolayısıyla Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim'e destek ziyaretinde bulundu. Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Azerbaycan topraklarına saldırı düzenleyen Ermenistan’ı lanetlerken, “1 Ekim itibariyle TBMM’den tüm dünyaya ortak sesimizi duyurabilmemiz için CHP üzerine düşen tüm görevleri yerine getirmeye hazır” dedi.

AZERBAYCAN HALKININ YANINDAYIZ

Heyette yer alan CHP’li Utku Çakırözer ise, Ermenistan’ın saldırgan tutumunun asla kabul edilemeyeceğini söyledi. Çakırözer, “Ermenistan’ın tamamen uluslararası hukuka aykırı başlattığı ateşkes ihlali ve saldırılar neticesinde şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyoruz. Kardeşimiz Can Azerbaycan’a ve Azerbaycan ulusuna başsağlığı diliyoruz. Bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel on yıllardır hep Ermenistan’ın bu saldırgan ve mütecaviz tutumudur. 30 yıldır Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın hukuksuz işgali altındadır. Cumhuriyet Halk Partimizin her zaman olduğu gibi bu saldırı karşısında da can Azerbaycan’a desteği tamdır. Halkını ve toprak bütünlüğünü korumak için meşru müdafada bulunan kardeş Azerbaycan halkının yanındayız” dedi.

İKİ DEVLET AMA TEK MİLLETİZ

Sorunun barışçı çözümü için öncelikle Ermenistan işgal altında tuttuğu Azerbaycan topraklarından askerlerini çekmesi gerektiğini dile getiren Çakırözer, şu değerlendirmelerde bulundu:  “Türkiye ve Azerbaycan iki devlet ama tek millettir, tek yürektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak sadece Azerbaycan’ın yanında olmakla yetinmiyoruz, tüm dünyaya on yıllardır işgal altındaki zulüm altındaki Azeri kardeşlerimizin haklı davasının yanında durmaya davet ediyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol