banner8
Öne Çıkanlar Neslihan Kantarcı Beton Taş Kilit Taş Üretim Tesisi yunusemre haftası Recep Tayyip Erdoğan Eskişehir 2. Sulh Ceza Hakimliği
banner47

Bu haber kez okundu.

88 milyon borç nasıl 319 milyon oldu?

Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt’u demagoji ve şov yapmakla suçlayan Acar; “Hükümetimiz hak edilen belediye ödeneklerini göndermesine rağmen kendisi bir anlamda topu taca atarak hala hükümetimizi suçlayıp siyasi polemik içerisine girip bu durumu kurtarmaya çalışmaktadır. Tüm mahallelerimiz sizden laf değil icraat ve hizmet beklemektedir. Ayrıca, ‘Belediyeye kaynak buluyorum’ diyerek bu zamana kadar birçok belediye taşınmazının da satılmasına rağmen Odunpazarı bölgesinde vatandaşlarımıza gözle görünür bir hizmet sunulmamıştır” dedi. Acar konuşmasını şöyle sürdürdü; “Kendisi tasarruf ediyorum diyip belediye hizmetlerini askıya alarak, Özel Kalem, Basın-Yayın ve Kültür müdürlüklerinin bu yıl da dâhil 103.70 milyon TL kaynak kullanmasına ve hizmetleri azaltıp mahalle sorunlarını görmezden gelmesine rağmen her yıl borç miktarının 50 milyon TL daha arttırmanızı da anlamış değiliz. Bu durumu Odunpazarı’nda yaşayan vatandaşlarımızın takdirine bırakıyoruz. Belediye bünyesinde park ve bahçelerde o kadar işçi çalıştırmanıza rağmen süs hazırlıklarının, temizlik, bakım ve onarım işleri yine parklarda ot temizliği, çapa süs bitkisi yapım işlerini dışarıdan yaptırmak tasarruf mudur? ‘Belediye’ye ait araçlarımızı kendimiz tamir ediyoruz’ derken tamir ve bakım giderlerinin bir önceki yıla göre yüksek bir artış göstermesi sizce tasarruf mudur? Otellerde abartılı yenen yemekler, toplantılar, yüksek meblağda harcamalar yine gazete, haber ajansı ve TV kanallarında reklam organizyonları ve açılışlar yaptırmak ve bu açılışlarda yüksek meblağlar ödemek sizce tasarruf mudur? Tüm soruların cevabını merakla bekliyoruz.”

Kazım Kurt’tan siyaset değil hizmet beklediklerini ifade eden Ali Acar, ona şu eleştirilerde bulundu; “Son dönemlerde belediye imar müdürlüğünüzde neler yaşanmaktadır? Müteahhitler arasında ayrımcılık mı yapılıyor? Ruhsatlar neden gecikiyor? Müteahhitlerin mağduriyeti neden giderilmiyor? Belediyenizde çalışanlar arasında AK Partili olduğu düşünülerek görev yapan kişilere mobbing uygulanıyor mu, ayrımcılık yapılıyor mu ve bu çalışanlar mağdur ediliyor mu? Bu soruların cevabını merakla bekliyoruz. Karapınar, Huzur, Erenköy, Gündoğdu mahallelerinde hizmet üretmeniz gerekirken topu TOKİ’ye atarak daha ne kadar bu mahalle sakinlerine oyalayacaksınız. TOKİ ile iş birliği yaparak kentsel dönüşüm projeleri ve afet riskli bölgelere ne zaman destek vereceksiniz? Bizler bu konuda destek ve iş birliği yapmaya hazır olduğumuzu defalarca söylememize rağmen neden bizi muhatap almamakta ısrar ediyorsunuz? Aslında muhatap almadığınız da mahalle sakinlerimizin kendileridir. Bir an önce bu tutumunuzdan vazgeçerek bu bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını hep birlikte çözmeye sizi davet ediyoruz. TOKİ ile ilgili bu zamana kadar hep ‘Müteahhitlik’ yapıyor derken sizler park ve bahçelerde ne iş yapıyorsunuz? Yine bir iş makinesi ile ilgili olarak çıkan haberlerin doğruluğu nedir? Bunlarla ilgili basını neden hedef alıyorsunuz? Belediye hizmetlerinin sağlanmasında ve kaynakların kullanılmasında bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın gerçekleri bilmesi en doğan hakkıdır. Bu konuda sizlerden açıklama bekliyoruz. Belediye olarak taşınmazlardan vergi alınmasına rağmen neden sadece kendi parklarınızın temizlik ve bakımları yapılıyor? Sağlık ve çevre açısından kirlilik oluşturacak boş olan arsa ve arazilerdeki bakım ve temizlik neden yapılmıyor? Bundan sonraki hizmet sürelerinizi böyle mi geçireceksiniz? Yine çöp toplama işi, parkların ve bakım bekleyen yolların temizlikleri ile onarımı için neden çok ciddi adımlar atmıyorsunuz? Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde sağlık açısından daha hassas çalışma yapmanız gerekirken neden halkın sağlığını düşünmüyorsunuz? Belediye olarak, bütçenize milli gelirimizden birey başına düşen payı almanıza rağmen nedense bu bölgemizde yaşayan bireylerimizi unutmanız, daha sonra da bu kaynakları onlara hizmet sağlamada kullanmanız gerekirken bu kaynakları haber sitelerine reklam için harcamak ne kadar doğrudur?

Sadece merkez mahallelerimizde çalışma yapıyor gibi görünerek kenar mahallelerimizi unutarak oralara hizmet götürmemek belediyecilik anlayışı ile ne kadar bağdaşıyor? Unutmamak gerekir ki bu bölgelerimizde yaşayan vatandaşlarımız da sizlerden acil olarak hizmet beklemektedir. Yenikent pazaryeri ile ilgili daha önce vaat ettiğiniz şekilde kapalı pazaryeri ve kültür merkezi yapmayı planlarken, şimdi orayı ticaret hane gibi kullanma düşüncenizin sebebi nedir ve kimlere kiraya vermeyi düşünüyorsunuz? Ayrıca bu bölgedeki pazaryerinin taşınması konusunda Pazarcılar Odası ile istişare etmeden, değerlendirmelerde bulunmadan sadece kendiniz karar vererek esnaf ve pazarcılarımız ile görüşmeden başka bir bölgeye taşımayı planlıyorsunuz. Bunların cevabını kamuoyu olarak merakla bekliyoruz.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol