banner8
Öne Çıkanlar Yoğun bakım Eskişehir Türk Ocağı Eskişehir Tepebaşı Kaymakamı Mayıs 2020 kilit taş
banner47

Bu haber kez okundu.

Şehir Tiyatroları yeni sezona hazırlanıyor

Eskişehir başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki turneleri ile tiyatro severlerin büyük beğenisini kazanan Eskişehir Şehir Tiyatroları, 'Sağlıkla ve Sanatla' sloganıyla 2020-2021 sezonu için çalışmalarını sürdürüyor. 2001 yılında Türkiye'nin 3. ödenekli Şehir Tiyatroları olarak kurulan ve bu süreçte birbirinden özel oyunları sanatseverler ile buluşturan Eskişehir Şehir Tiyatroları, Eskişehir'in yanı sıra İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana başta olmak üzere Türkiye'de ve farklı ülkelerde 1 milyon 500 binin üzerinde tiyatro severe ulaştı.

Kültür sanat faaliyetlerini yalnızca kendi oyunlarıyla da sınırlı tutmayan Şehir Tiyatroları, bir çok Opera, Bale ve Tiyatro'yu da Eskişehir'de konuk etmektedir. Ayrıca 19 yıllık tarihinde 15 yıldır üst üste düzenlediği Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali ile de dünyanın dört bir yanından birbirinden özel tiyatro gruplarını Eskişehir'de çocuklar ve gençlerle buluşturan Şehir Tiyatroları, pandemi nedeniyle yaklaşık 7 aydır pandemi nedeniyle seyircilerinden uzak kaldı.

Salgın hastalık sürecinde hem kurumların hem de vatandaşların belli kurallara uyması ve bu zorlu sürecin en az zararla atlatılması için bir dizi önlemler alarak yeni sezona “Sağlıkla ve Sanatla” sloganıyla başlayan Şehir Tiyatroları, Ekim ayında iki yeni oyun ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol