Yasaklara bir tepki de CHP’li Çakırözer’den.

Eskişehir’de yapılması planlanan Anadolu Fest müzik festivaline yasak getirilirken, Dede Korkut Parkı’nda yoga yapan bir gruba da izin verilmedi. Eskişehir’deki engelleme ve yasaklar tepkilere neden oldu. Yasaklara tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Huzur ve hoşgörünün merkezi Eskişehir’imizde art arda gelen bu yasaklar hepimizi kaygılandırmakta. Başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm hemşehrilerimizin özgürlüklerine, yaşam tarzına yönelik bu kısıtlayıcı, yasaklayıcı kararların karşısındayız. Hoşgörünün, huzurun merkezi, Türkiye’nin en yaşanılabilir, en güvenli şehirlerinden Eskişehir’imiz yasaklar şehri yapılamaz” dedi.

“ÖZGÜRLÜKLERİMİZE MÜDAHALENİN KARŞISINDAYIZ”

Eskişehir’de bir hafta içinde art arda gelen yasak kararları ve engellemeler tepkilere neden oldu. Eskişehir’de yapılması planlanan müzik festivali güvenlik gerekçesiyle yasaklanırken, Dede Korkut Parkı’nda yoga yapmak isteyen bir grup da engellendi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yasakların özgürlüklere ve yaşam tarzına müdahale olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.

Çakırözer, yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu: “Huzurun, hoşgörünün merkezi olan Eskişehir’imizde art arda getirilen yasaklar hepimiz için kaygı verici hale geldi. Daha geçtiğimiz aylarda zamları protesto etmek isteyen hemşehrilerimize yasak getirdiler, yürütmediler. O gün zamları protesto etmek isteyen onlarca hemşehrimize de soruşturma açıldı. Eskişehirliler Anayasal hak olan protesto hakkının kullandırılmamasına tepkilerini gösterirken üst üstte başka yasaklar getiriliyor. İki gün önce gençlerin müzik festivali yasaklandı. Hem de hiçbir somut gerekçe gösterilmeden. Yetmedi, şimdi de parkta yoga yapan yurttaşlarımız engelleniyor. Sadece Eskişehir’imizde değil Türkiye’nin dört bir yanında sanatçılara, gençlere, kadınlara, kültüre ve sanata getirilen bu yasaklar hepimizi derinden kaygılandırmakta. Yurttaşlarımızın özgürlüklerine, tercihlerine ve yaşam tarzına müdahale eden her türlü yasağın karşısındayız. Eskişehir’imizde tüm hemşehrilerimizin hak ve özgürlüklerini korumaya devam edeceğiz” dedi.

Eskişehir’e Müjde mi Tehlike mi? Eskişehir’e Müjde mi Tehlike mi?

ÇAĞRIDA BULUNDU: “YASAKLARA BİRLİKTE KARŞI DURMALIYIZ”

Yasaklarla ilgili yaptığı çağrıda Çakırözer, “İktidar muhalefet demeden, valiliği, kaymakamlığı, belediyeleri, sivil toplumu hepimiz Türkiye’nin en yaşanılabilir, en güvenli şehirlerinden Eskişehir’imizdeki hoşgörü ortamını, insanlarımızın yaşam biçimine, tercihlerine, hak ve özgürlüklerine saygı ortamını birlikte korumalıyız. Yasakçı yaklaşımlara hep birlikte karşı durmalıyız” dedi.