banner189
banner47

Coşkuyla kutlandı

Eskişehirliler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı. Kent genelinde binalar bayraklar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün posterleri ile donatılırken, şehir adeta kırmızı beyaza büründü. Gün boyunca kentte dolaşan Tepebaşı Belediyesi araçlarından yayınlanan marşlar da vatandaşların coşkusuna coşku kattı. Tepebaşı Belediyesi tarafından restore edilen klasik otobüs üzerinde, marşları canlı olarak seslendiren bandoya da kent sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Coşku akşam saatlerinde devam etti

Eskişehirlilerin bayram coşkusu akşam saatlerinde de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi tarafından kentin iki farklı noktasından başlatılan fener alayı ile devam etti. Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hasan Ünal’ın katılımı ile gerçekleşti. Kentin işlek caddelerinde marşlar eşliğinde ilerleyen korteje, kent halkı balkon ve pencerelere çıkarak ilgi gösterdi. Başkan Ataç ve beraberindekiler, Eskişehirlileri selamlayarak bayramlarını kutladı.

“Bu bağlılık cumhuriyetimizin güvencesidir”

Başkan Ataç 19 Mayıs tarihinin önemine değinirken, “Çok kıymetli bir bayramı, Eskişehirliler ile birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz. 19 Mayıs’ta vatandaşlarımızın yaşadığı bu coşku çok şey anlatıyor. Kentimizin tüm insanları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve cumhuriyet değerlerine yürekten bağlı. Bu bağlılık, ülkemiz ve cumhuriyetimizin en büyük güvencesidir. Atatürk’ün izinde, daha nice bayramlar karşılamak ümidi ile tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi iletiyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol