banner8
Öne Çıkanlar Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı çiçekçiler vefa destek grubu Aşağı Söğütönü çocuk bayramı
banner47

Bu haber kez okundu.

Büyükşehir krizi hizmete çevirdi

Krizi fırsata çevirerek planlanan çalışmaları daha hızlı gerçekleştirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda geçen hafta başladığı tramvay hemzemin geçitleri ve kavşaklardaki sıcak asfalt çalışmalarına bu hafta da devam etti. ESTRAM ile Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerinin koordineli olarak çalıştığı 7 farklı noktada çalışmalar hızla tamamlandı.

Hava Şehitliği Tramvay Durağı, Vişnelik Tramvay Durağı, Cumhuriyet Bulvarı- Borsa Caddesi Kavşağı, 19 Mayıs Caddesi-Borsa Caddesi Kavşağı, Millet Caddesi, Porsuk Spor Salonu yanı ve Atalar Caddesi'ndeki tramvay yolları ile trafik akışının kesiştiği noktalarda deforme olan taşları söken ekipler, sıcak asfalt çalışmalarını tamamlayarak yolları hazır hale getirdi. Taşıtların konforlu geçişini sağlamak için çalışmaların geçen haftadan beri devam ettiğini belirten yetkililer, vatandaşlardan çalışmalarla ilgili olumlu dönüşler aldıklarını ifade ettiler.

Cadde ve bulvarlarda yama çalışmaları da devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi olarak sorumluluk alanlarında bulunan cadde ve bulvarlarda kışın deforme olan alanların bakım ve onarım çalışmalarına da bu süreçte devam ettiklerini ifade eden yetkililer, "Tramvay kavşaklarında gerçekleştirdiğimiz çalışmaların yanı sıra sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek yaz için planlama yaptığımız cadde ve bulvarlardaki bakım ve onarım çalışmalarımıza da bu süreçte hız verdik. Bu hafta sonu 7 farklı noktada çalışan ekiplerimiz, cadde ve bulvarlarımızı vatandaşlarımız için daha konforlu hale getirdiler. Cumhuriyet Bulvarı ile Sarper Kavşağı arasında, Ertaş Caddesi-Küçük Sanayi Kavşağı'nda, Akarbaşı Kavşağı'nda, İsmet İnönü 2 Caddesi- Şahin Caddesi ve Espark Kavşağı'nda, Ziyapaşa Caddesi ile Vatan Caddesi üzerinde, Gazi Yakup Satar Caddesi tramvay durakları çevrelerinde çalışmalarımız tamamlandı" diyerek önümüzdeki hafta sonu da belirlenen farklı noktalarda da çalışmaların devam edeceğini belirttiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol