banner8
Öne Çıkanlar Yüksek Öğretim Sınavı fedakârlık Medipol Başakşehir Tepebaşı Belediyesi Emre Demir
banner47

Bu haber kez okundu.

Büyükerşen ve Ünlüce "Öğrenen Şehirler Ağı" toplantısına katldı

2016 yılında 28 ülkeden 115 farklı şehrin katıldığı, Türkiye’den ise ilk kez Eskişehir’in davet edildiği UNESCO Öğrenen Şehirler Ağı’nda çevrim içi istişare toplantısı düzenlendi. İzmir, Hatay, Bolu, Konya, Balıkesir ve Afyon Belediyeleri’nden temsilcilerin katıldığı toplantıda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, Eskişehir’de Covid-19 ile ilgili gerçekleştirdikleri çalışmaları, salgının eğitime etkisini ve uzaktan eğitim ile ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

2013 yılında oluşturulan ve dünya şehirlerindeki hayat boyu öğrenme uygulamalarını desteklemeyi amaçlayan UNESCO Öğrenen Şehirler Ağı’nda yerel yönetimler çevrimiçi toplantılar ile farklı ülkelerdeki belediyeler tecrübelerini birbirleri ile paylaşıyor. Son genişleme ile birlikte üye sayısı 175’den 230 şehre yükselen ve Türkiye’den İzmir, Balıkesir ve Afyon’un da dahil edildiği birlik, gerçekleştirdiği toplantı ile Covid-19’un eğitime etkilerini tartıştı. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’un başkanlığında toplanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Genel Sekreter Ayşe Ünlüce’nin de katıldığı toplantıda Eskişehir’de pandemi sürecinde belediye olarak eğitim alanında yapılan çalışmalar anlatıldı.

Toplantıda salgının dezavantajlı gruplara etkilerini, uzaktan eğitim çalışmalarını, eğitimde yaşanan aksaklıkların şehir ekonomisine olan etkilerini konuştuklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, bu gibi küresel ağların bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından son derece kıymetli olduğunu ifade etti.

Bu ağa Türkiye’den katılan ilk şehir olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Ünlüce, Eskişehir’in ardından 6 kentin de bu ağa kabul edildiğini ve birlikte çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol