banner235
banner47

Başkan Ataç engelli bireylerle buluştu

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, engelli bireyler ile bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltı programında Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ile dernek yönetimi ve üyeler, Başkan Ataç ile buluştu.

Başkan Ataç: Bizim için çok kıymetlisiniz

Toplantıda bir konuşma yaparak engelli bireylere hitap eden Başkan Ataç, engelli bireylere yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek, “Pandemi süreci dolayısıyla yüz yüze gelemiyorduk. Normalleşme ile birlikte şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve engelli dostlarımız ile de bir araya gelmeye devam ediyoruz. Bu buluşmalar ile birlikteliğimiz de devam edecek. Sizler bizim için çok kıymetlisiniz, yeriniz çok ayrı. Bu güzel ilişkilerimizin bitmeyeceğinden eminim. Engelli bireylerimizin hayatını her alanda kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Gökkuşağı Kafe ve Engelliler Montaj Atölyesi gibi engellilerimize hobi değil, istihdam sağlayacak projeler geliştiriyoruz. Engelsiz bir yaşam için, sizlerin sağlık, eğitim ve çalışma yaşamında yer alabilmenizi sağlamak ve karşılaştığınız sorunları ortadan kaldırarak daha güzel bir hayat sürebilmeniz için çalışıyoruz. Birçok engelli vatandaşımız fırsat ve imkan verildiğinde ne kadar başarılı olabileceklerini, gurur duyulacak işlere imza atacaklarını ispat etmişlerdir. Projelerimizde yer alan onlarca gencimiz, Tepebaşı’nda insana ne kadar değer verildiğini, imkan sağlandığında engelli bireylerin neler yapabileceğini herkese ispatladı. Tüm gençlerimizi bir kez daha yürekten kutluyorum, onlar ile gurur duyuyorum. Engellilerimizin kendi kendilerine yetebilen, kimseye muhtaç olmayan koşullar içerisinde, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmeleri en büyük amacımız. Bu doğrultuda çalışmaya, tüm gücümüzle size destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Ahmet Başkan 365 gün yanımızda”

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ise Tepebaşı Belediyesi’nin daima engelli bireylerin yanında olduğunu ifade ederken, “Bana bir genel kurul toplantımızda, ‘Buldun Tepebaşı Belediyesi gibi bir belediyeyi, çok rahat başkanlık yapıyorsun’ denmişti. Evet, ben dernekte 18’inci yıldayım ve engelli dostu Ahmet Başkan gibi dostlarımız sayesinde rahat çalışıyorum. Ahmet Başkan’ın da her konuda destekleri ile derneğimiz, sizlere güzel imkanlar sunmaya gayret ediyoruz. Bugün Dünya Engelliler Günü ya da Sakatlar Haftası değil. Tepebaşı Belediyemiz bizleri her zaman hatırlıyor. 365 gün yanımızda olan Değerli Ahmet Ataç Başkanımız ile yine birlikteyiz. Bu bizleri her zaman gururlandırıyor. Kendisi, Türkiye’ye örnek olan bir belediye başkanı. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemediği için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” sözlerini kullandı. Tepebaşı Belediye başkan yardımcılarının da yer aldığı toplantıda engelli bireyler söz alarak, Başkan Ataç’a teşekkürlerini iletti. Buluşma, günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol