banner8
Öne Çıkanlar Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Semt Pazarları Eskişehir İl Sağlık Müdür Dr. Naile Karakehya Recep Tayyip Erdoğan
banner47

Bu haber kez okundu.

“30 Ağustos’u unutturmayacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Çakırözer, yayımladığı mesajında, “Bağımsızlık ve özgürlüğümüzün simgesi 30 Ağustos Zaferimizi Atamızın izinde büyük coşku, gurur ve onurla kutlayacağız” dedi.

30 Ağustos'un yokluk içindeki bir ulusun Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde tam bağımsızlık hedefiyle ayağa kalktığı gün olduğuna dikkat çeken Çakırözer’in mesajı şöyle:

“30 Ağustos Zaferi, bir ulusun küllerinden yeniden doğmasının onurlu bir göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti toprakları içinde yaşayan, ülkesini seven herkes çok iyi bilir ki 30 Ağustos bu toprakların korunması için kahramanların canlarını siper ettiği milli bir gurur ve zaferin adıdır.

Bu zafer sadece Türk ulusunun değil, tüm mazlum milletlerin özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onurlu yaşama dönük kararlılığının simgesidir. Yürekleri vatan aşkıyla dolu Anadolu'nun kadın erkek, genç yaşlı tüm evlatlarının tam 98 yıl önce yaktığı bu meşale, bugün vatanın dört bir yanında aydınlanmaya devam edecektir.

Onun için ki 83 milyon Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos’u virüse karşı tüm önlemlerimizi de alarak büyük bir gurur, onur ve coşkuyla kutlayacağız.

Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu büyük zaferi bize armağan eden kurtuluş ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, vatanı için canlarını bir saniye bile düşünmeden feda eden tüm aziz şehitlerimizi minnetle anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız hepimize kutlu olsun.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol