banner235
banner47

Halkın yüzünü güldüren marketler

Ekonomik olarak zor günlerden geçen ve üretemez hale gelen üreticilere verdiği destekler ile Türkiye’de örnek yerel yönetimlerden biri olan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üretici ile halk arasında köprü görevi gören Üretici Marketler sayesinde de vatandaşların temel gıda maddelerine uygun fiyattan ulaşmalarına destek oluyor.

Mihalıççık’da açtığı ve içerisinde kadınların çalıştığı Kurutma Tesisi başta olmak üzere Eskişehir’in ve Türkiye’nin dört bir yanındaki kooperatiflerden temin edilen ürünler Üretici Marketlerde vatandaşlarla buluşuyor. Adliye Sarayı yanında, Haller Gençlik Merkezi arkasında bulunan 2 market ve Köprübaşı’nda bulunan büfede vatandaşlar Halk Ekmek, Halk Süt, Halk Yumurta ile Halk Ekmek’in yeni ürünleri olan Kahvaltılık Taze Peynir (Kaşar), Tam Yağlı Taze Lor Peyniri, Geleneksel Pastörize Tereyağı ve Yayık Pastörize Tereyağına da ulaşabiliyorlar.

Üretici Marketler hakkında vatandaşlardan olumlu dönüşler aldıklarını belirten ve marketlerin sayısını kent genelinde arttırmak istediklerini ifade eden Başkan Büyükerşen, “Üreticiye destek tek başına fideyle, fidanla, canlı hayvan ile olmaz. Bunlar üreticiye ek gelir sağlar. Ancak açacağımız tesisler veya satışa yönelik hamleler ile üreticinin yüzünü daha fazla güldürebiliriz. Mihalıççık’ta açtığımız Kurutma Tesisimizde kadınların ürettiği ürünlerin satışını gerçekleştirdiğimiz Üretici Marketler de üretici ve tüketiciyi aracılar olmadan buluşturuyoruz. Bu sayede hem üretici kazanıyor hem de tüketici temel gıda maddelerine daha ekonomik ulaşabiliyor. Ayrıca sadece kendi şehrimizdeki kooperatiflerle değil, Türkiye’nin dört bir yanından 15’e yakın kooperatif ile beraber çalışıyoruz. Adliye yanında ve Haller Gençlik Merkezi arkasındaki marketlerimiz ve Köprübaşı’ndaki büfemiz ile her geçen gün satışlar daha da artıyor. Vatandaşlarımızın ilgisini de yakından takip ediyor, olumlu dönüşlerini alıyorum. Bu sebeple marketlerimizi şehrimizin farklı noktalarına taşımak istiyoruz. İmkanlar ölçüsünde Üretici Marketlerimizin sayısını arttıracağız” dedi.

Üretici Market sayesinde sağlıklı ve doğal ürünlere uygun fiyattan ulaşabildiklerini ifade eden vatandaşlar ise Başkan Büyükerşen’in kırsal kalkınmaya destek amacıyla başlattığı projeleri de takdirle karşıladıklarını belirttiler. Halk Ekmek Büfeleri gibi Üretici Marketlerin de sayısının artmasını beklediklerini ifade eden vatandaşlar, Başkan Büyükerşen ve ekibine bu çalışmaları dolayısıyla teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol